Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: ‘Powell’ın Söylemleri Kafa Karıştırsa da Bitcoin’de 30.000$ Tepkisi Görülebilir…’

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: ‘Powell’ın Söylemleri Kafa Karıştırsa da Bitcoin’de 30.000$ Tepkisi Görülebilir…’

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı;

“ABD Merkez Bankası Fed’in Para Politikaları Komitesi FOMC temmuz ayında oybirliği ile 75bp faiz artırma kararı aldı ve faiz bandını 225-250bp’a çıkardı. Önceki toplantıda Esther George şerh koymuş ve 75bp faiz artırımına karşı çıkarak 50bp faiz artırımını savundu. Piyasalar ABD Merkez Bankası’nın dün geceki 75bp faiz artırımı ve Fed Başkanı Powell’ın konuşması sonrası yön bulmaya çalışırken, karar sonrası riskli varlıklar dahil artıya geçen bir piyasa karşımızdaydı. Fakat Powell gerekirse daha sert adımlar atabiliriz gibi gerek olmayan bir açıklama yine piyasalarda kafa karışıklığı sundu. Bugün açıklanacak ABD büyüme verilerinde çeyreklik bazda %0,5 büyüme bekleniyor. zira eksi bir büyüme rakamı teknik olarak ABD resesyona girdi demek oluyor ki geçen çeyrek %1,6 daralma görmüştük. Teknik olarak resesyon önemli olmasa da dünkü karar metninde de yer alan üretim ve harcamaların yumuşaması nedeniyle 100bp ya da ek bir 75 bp şimdilik gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Buna ek olarak 21-22 Eylül toplantısında 50bp beklentimizi de koruyoruz. Ağustos ayında herhangi bir merkez bankasının toplantısı bulunmuyor. Ağustos’ta Bretton Woods’a çay içecek olan liderler yalnızca ekonomiyi tartışacaklar. Fiyatların biraz daha oturması ve sindirilmesi bakımından piyasanın haftalık kapanışa ve bugünkü ABD büyüme ve yarınki PCE enflasyonu verilerini görmeye ihtiyacı var. Bitcoin’de 22.000$ ana desteğinin altına sarkma görülmediği sürece 24.500, 26.500 ve 30.000$ seviyelerine tepki bekliyoruz”

 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit Türkiye

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler