Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: ‘Kurumsallar Bitcoin Alımını Sürdürüyor Sıra Ethereum’da Olabilir…’

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: ‘Kurumsallar Bitcoin Alımını Sürdürüyor Sıra Ethereum’da Olabilir…’

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı;

“Finansal piyasalarda jeopolitik riskler Çin-Tayvan ekseriyetinde artarken ek olarak ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvanı ziyaret edeceği söylemleri ile risk iştahında azalma görülürken, güvenli limanlara yönelim oldu. Öyle ki Japon yeni, ABD tahvilleri ve bir miktar altın yönünden artışlar söz konusu olurken, kripto paralarda geçen haftadan bu yana beklediğimiz teknik düzeltmenin bahanesi oldu diyebiliriz. Kripto paralar 2021’den bu yana en iyi ayını yaşarken kripto kışı şimdilik rafa kalktı diyebiliriz. Kurumsal alıcılar 5 haftadır üst üste nette alım yaparken geçen hafta en fazla giriş Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum ise sene başından bu yana girişlerde 315 milyon dolar ekside. Yani Ethereum’da eylül ayındaki PoS geçişi haberine rağmen kurumsalların gelmemesi dikkat çekici. Fakat Coinbase’in ABD’li kurumsal müşterileri için Ethereum staking ürününü başlatması Ethereum alımlarını tetikleyebilir. Bu nedenle Ethereum’da kurumsal alımlar başlarsa, PoS sonrası enerji tüketimi %99 azalacak, ekim-kasım aylarında 4000$’a doğru seyrini izleyebiliriz. Bitcoin ise Ethereum’a göre daha zayıf zincir üstü verilere sahip olsa da madencilerin havuzlarında birikime geçmesi ve satmak için borsalara göndermeye ara vermeleri ile 20.500 seviyesi ana desteğimiz olarak çalışabilir. Büyük hesapların da 20.500 ve 23.500$ aralığından alım yaptığını biliyoruz. Bu nedenle Bitcoin için talep gören seviyelerin mevcut seviyeler olduğunu söyleyebiliriz.”

 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit Türkiye

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler