Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: ‘Fed-Ukrayna-Bitcoin Üçgeni…’

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: ‘Fed-Ukrayna-Bitcoin Üçgeni…’

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, dünya genelinde yaşananan son gelişmelerin Bitcoin’e yansımalarına değerlendirdi;

“Piyasalarda Ukrayna gerilimi devam ederken, yarın da FOMC toplantısı sonucu bekleniyor. 2022’de 3 faiz artışı ön gören Komite bir yandan ekonomik aktiviteleri izlerken diğer tarafta artan enflasyon karşısında Fed’den mesaj almaya bakıyor. Bitcoin’in ABD ve genel enflasyon üzerinden geleneksel piyasalarla korelasyonunun arttığı bu dönem içerisinde jeopolitik gelişmelere tepki verdiğini görüyoruz. Ukrayna üzerinden Rusya-Batı çekişmesi endeksleri negatif etkilerken, bu durum korelasyon nedeniyle Bitcoin’e olumsuz yansıdı. Jeopolitik risklerin de etkili olması ile 33.700$ seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, Rothscild Yatırıma bağlı bir fonun Grayscale Bitcoin Fonu alması ile 37.500$ seviyesine kadar tepki verdi. Bitcoin’de henüz genele yayılan yüklü bir talep söz konusu değil fakat piyasa bu zamana kadar kaldıraçlı pozisyonların etkisinde çok fazla oynaklığa sahip oldu. Yine kaldıraç hacminin artması ile volatil seyrin devam etmesini bekliyoruz. Tekrar etmek gerekirse dip seviyelerinde değiliz ancak dibe yakın yerlerdeyiz. Yarınki FOMC toplantısının sonuçlanmasının ardından piyasalar yeni bir fiyatlamaya girebilir ve sonrasında rahatlayabilir. Bitcoin mevcut durumda 32.800-38.500$ bandında. Gün içerisinde 34.600$ ara desteğimiz olacak. 36.300$’ün kırılasıyla hareketin 38.000$ seviyesine hızlanması beklenebilir.”

 

Huobi Global Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Huobi Global

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler