Sosyal Medya

AVAX

Beste Naz Süllü: “Bitcoin Metrikleri Toparlanmayı Sürdürüyor”

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: “Bitcoin Metrikleri Toparlanmayı Sürdürüyor”

 

Haftanın son gününde kripto para yatırımlarını değerlendiren Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı;

“Son 48 saat içerisinde bir kez daha 28.600$ bölgesine gerileyen Bitcoin yeniden toparlanarak 30.000$ üzerine çıktı. Bu hafta Bitcoin için dip olduğunu belirterek başlamış ve argümanımızı destekleyen göstergelerin Cuma itibari ile arttığını görüyoruz. Hem arz-talep metrikleri hem de balina hesap hareketlerinde düzelme söz konusu. Ayrıca Bitcoin’in yeniden 28.600$ seviyesine inmesiyle satıcıların hareketleneceğini ve long pozisyonların likidite olmasını beklerken, alıcıların 28.000$ bölgesinde hareketlenmesi ve fiyatı cazip bularak yapılan alımlar sonucu 30.000$ üzerine çıktığını görüyoruz. Yani bu sefer shortcular dediğimiz satışçılar gafil avlandılar. Piyasalarda Terra etkisi devam ediyor. Hem Terra Labs’in aldığı hem de Luna Vakfı’nın almış olduğu AVAX’lar gündemde. Çünkü Terra’nın aldığı AVAX’lar bir yıllık kilitli olmasına karşılık Luna Vakfı’nın elindeki AVAX’lar serbest. Bu durum AVAX fiyatına etki ederken, diğer tarafta Rusya’nın kripto paraları legal hale getireceği masada yer alıyor. Küresel piyasalarda risk iştahının iyimser olduğu bu günlerden geçiyoruz. Bu risk iştahına yansırken altcoin hareketlilikleri de görmeye başladık. Tron, Near ve KAVA bunlardan üçü. Bitcoin ise teknik olarak 30.600-28.800$ dar bandında yatay işlemlerini sürdürüyor. Fakat ilk tepkinin 31.400$ seviyesinin kırılması ile 33.000$ seviyesine doğru oluşabileceğini düşündüğümüz teknik metrikler bulunuyor. Dört saatlikte üçlü dip yapan Bitcoin için majör direnç 31.400$ seviyesi.”

 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit Türkiye

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler