Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: ‘ABD Tahvilleri ve Kazakistan Nedeniyle Bitcoin Yükselemiyor, Kurumsallar Satışta…’

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: ‘ABD Tahvilleri ve Kazakistan Nedeniyle Bitcoin Yükselemiyor, Kurumsallar Satışta…’

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi:

“Kripto paraların kurumsallaşması ile birlikte geleneksek finans unsurlarına yakınsaması merkeziyetsizliğini sorgulatsa da oturmuş bir yapı için internet dahi 20 sene bekledi. bu nedenle önümüzdeki haftanın Fed toplantısı çok dikkatli bir biçimde takip ediliyorken, ABD tahvil faizleri artışa geçti, 10 yıllık %1,84’e yükseldi. Son bir aydır Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların fiyat performansı hem durağan hem de ekside, buna ek olarak güvenli liman varlık getirilerinin artmaya başlaması ile Bitcoin üzerindeki baskı devam ediyor. Çin’den Kazakistan’a geçen madenciler burayı dünyanın en büyük ikinci madenci ülkes yapmıştı. Fakat buradaki iç olaylar nedeniyle madencilik faaliyetleri devam etmiyor ve bu durum fiyatta büyük aksamalara yol açıyor.

Korku endeksinin yüksek olduğu Bitcoin her ne kadar takip edilse de DeFi, GameFi, NFT başta olmak üzere çok daha fazla revaçtalar. Örneğim NFT platformu Opensea günden günde artırdığı hacimle aylık 3,5 milyar dolar hacme erişti. Cardano ise bir süredir durgun sürecini bitirdi ve akıllı sözleşme ağı üzerinde merkeziyetsiz borsanın oluşturulup ana ağın sunulması dün ADA ‘yı en çok artan majör coin haline getirdi. Her ne kadar Bitcoin yükselemiyor olsa da, Bitcoin’i şu anda altcoin yatırımları için daha çok öneriyoruz. Genel hatları ile AVAX, SOL, NEAR ve FTM gib Katman -1 projeleri ile merkeziyetsiz finans (DeFi) unsurları ön planda duruyor. Bitcoin 44.000$ seviyesini aşamazken, geçen hafta da kurumsal yatırımcılar 54,7 milyon dolar değerinde BTC sattılar. Böylelikle sene başından bu yana 163 milyon dolarlık satış yapılan BTC en fazla satılan coin oldu.”

 

Huobi Global Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Huobi Global

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler