Sosyal Medya

AVAX

Beste Naz Süllü: “ABD Enflasyonu Bitcoin’de FED Baskısına Neden Oldu”

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: “ABD Enflasyonu Bitcoin’de FED Baskısına Neden Oldu”

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü haftanın son iş gününde yaptığı değerlendirmede ABD’de açıklanan enflasyon rakamına değinerek;

“Küresel piyasalar Rusya-Ukrayna gerginliğinin yanı sıra bazı Çinli şirketlerin kottan çıkabileceği endişeleri ile etkilenirken, dün açıklanan ABD enflasyonu da 40 yılın zirvesine çıktı. Üstelik Şubat ayı enflasyonu içerisinde Ukrayna-Rusya savaşından etkilenen enerji, emtia ve gıda fiyatlarındaki artışın olmadığını belirtirsek önümüzdeki iki ay boyunca Fed’i zorlayacak rakamların geleceğini tahmin edebiliriz. Fed’in politika adımlarını sıkılaştıracağı beklentileri ile ABD 10 yıllık faizi 2019’dan bu yana ilk kez %2,0 üzerine çıktı. Güçlü dolar tarafından baskılanan Bitcoin’de yatay işlemler devam ediyor. Bitcoin’in metriklerine baktığımızda yönsüzlük fakat 39.000$ bandında stabil duruş görülüyor. Dün bir borsadan 1.17 milyar dolarlık Bitcoin bilinmez bir cüzdana taşınırken, fiyatlara yukarı yönlü etkisi olmadı. Çünkü bu Bitcoin’lerin bölünerek diğer alt hesaplara dağıtılması satılacağı yönünde endişelerle bilindik fiyatlamanın tersi yaşandı. Bugün dikkatimizi Ethereum, Elrond, Avax, ve Hedera çekiyor.  Bitcoin’i teknik olarak ele aldığımızda 37.900$ seviyesinden geçen minör yükseliş trendi üzerinde 39.300$ seviyesinden yukarı tepki görüldü. Fakat yatay bantta izlediğimiz Bitcoin 39.500-39.700$ seviyesinde dirençle karşılaşırken, 42.500$ seviyesinden de alçalan trendi geçiyor. Bu nedenle yatay işlem stratejisi devam ederken, kademeli kar alımlar 39.700$, 40.700$ ve 42.000$ seviyelerinden olmalı. Henüz zincir verileri de boğa koşusuna işaret etmezken, kısa vadede yatay işlem stratejisi 37.900$ gerisi stop loss olmak kaydıyla devam ediyor.” sözlerine yer verdi.

 

Huobi Global Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Huobi Global

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler