Sosyal Medya

Ekonomi

JPMorgan Chase CEO’su uyardı: Kasırga geliyor!

ABD’nin büyük bankalarından JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, sıkı para politikası ve Ukrayna krizi dahil olmak üzere ekonominin benzeri görülmemiş…

JPMorgan Chase CEO’su uyardı: Kasırga geliyor!

ABD’nin büyük bankalarından JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, sıkı para politikası ve Ukrayna krizi dahil olmak üzere ekonominin benzeri görülmemiş bir dizi zorlukla karşı karşıya olduğunu belirterek, yatırımcıları ekonomik bir “kasırgaya” hazırlanmaları konusunda uyardı.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, katıldığı bir konferansta, ekonomik görünüme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ekonominin sıkı para politikası ve Ukrayna krizi dahil olmak üzere benzeri görülmemiş bir dizi zorlukla karşı karşıya olduğunu anlatan Dimon, bu zorlukları bir “kasırgaya” benzetti.

Bloomberg HT’nin aktardığına göre Dimon, “Şu anda hava biraz güneşli, işler iyi gidiyor. Herkes ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bununla başa çıkabileceğini düşünüyor. O kasırga tam yolun aşağısında karşımıza çıkıyor. Sadece küçük bir fırtına mı yoksa Sandy Kasırgası mı bilmiyoruz. Kendinizi hazırlasanız iyi olur” ifadelerini kullandı.

JPMorgan Chase’in kendini buna hazırladığını belirten Dimon, bankanın bilançosu konusunda çok tutucu olacağını kaydetti.

Dimon, Fed’in enflasyonist baskılar nedeniyle faiz oranlarını yükseltmesi gerektiğini aktararak, ABD bankacılık sisteminin bu zorluklara dayanabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Fed’in niceliksel sıkılaşma yapmak zorunda olduğunu vurgulayan Dimon, “Başka seçenekleri yok, çünkü sistemde çok fazla likidite var” değerlendirmesinde bulundu.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler