Sosyal Medya

Ekonomi

Tarihi iflas davası; 75 yıllık holdingin yüzlerce mülkü icradan satılacak!

Türkiye tarihinin en büyük icradan satış ihalesine sayılı günler kaldı. Zincirlikuyu'nda bulunan Çiftçi Towers'daki 437 daire ve dükkan 1 Haziran'dan itibaren icradan satılacak...

Tarihi iflas davası; 75 yıllık holdingin yüzlerce mülkü icradan satılacak!

Türkiye tarihinin en büyük icradan satış ihalesine sayılı günler kaldı. Zincirlikuyu’nda bulunan Çiftçi Towers’daki 437 daire ve dükkan 1 Haziran’dan itibaren icradan satılacak. Büyük bölümü boğaz manzaralı olan mülklerin değeri ise dudak uçuklatıyor. İcradan satılacak gayrimenkullerin değeri 4 milyar 289 milyon 645 bin TL olarak belindi. Satışı isteyen bankanın kredi alacağı ise 347 milyon dolar.

Bugüne kadar milyonlarca varlığın icradan satışı yapıldı. Fabrikadan daireye, arsadan otomobile, canlı hayvandan ziynet eşyasına değin geniş bir ürün grubundan çok sayıda varlık icradan satışı yapıldı. Ancak, İstanbul Gayrimenkul İcra Müdürlüğü eli ile düzenlenecek icra ihalesi, Türkiye tarihinin en yüksek tutarlı dosyası olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Satışı özel banka istedi

halktv.com.tr’nin ulaştığı belge ve bilgilere göre, icra dosyasının alacaklı tarafında özel bir banka yer alıyor. Borçlu tarafta ise Çiftçiler Gayrimenkul Danışmanlık AŞ ve Askam Kamyon AŞ yer alıyor. Bankadan alınan kredinin ödenememesi nedeni ile, şirket adına kayıtlı değerli mülklerin satışı talep edildi ve icra ihalesi için gün belirlendi.

Satışa konu gayrimenkuller Zincirlikuyu’nda inşa edilen Çiftçi Towers’da yer alıyor. Proje, 23 bin 859 metrekare alan üzerine kurulu 59’ar katlı iki kuleden oluşuyor. Satışa konu dairelerin sayısı 437 olarak kayda girdi. Anılan varlıklar için belirlenen toplam bedel 4 milyar 289 milyon 645 bin TL. Bu tutar, bu zamana kadarki en yüksek tutarlı icradan satış dosyası olarak kayıtlara girdi.

Tek bir daire 140 milyon TL

Dosyada yer alan bilgilere göre, satışa konu dairelerin önemli bir bölümü boğaz manzaralı. Tek tek satışa konulacak dairelerin fiyat 7 milyon ile 140 milyon TL arasında değişiyor. Üç kattan oluşan 1.883 metrekarelik tripleks daire 140 milyon liralık bedeli ile, en değerli varlık olma özelliğine sahip.

 

Haberin Devamına Buradan Ulaşabilirsiniz

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler