Sosyal Medya

Borsa

Bybit: ‘Zincir üstü işlemlerde ani artışın ardından CELO yükseliyor…’

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan değerlendirmede piyasa gelişmelerine yer verilmiş. ABD hisse senetleri, teknoloji ağırlıklı Nasdaq'ın %3,23 düşmesiyle bir gecede hızla yükseldi...

Bybit: ‘Zincir üstü işlemlerde ani artışın ardından CELO yükseliyor…’

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan değerlendirmede piyasa gelişmelerine yer verilmiş. ABD hisse senetleri, teknoloji ağırlıklı Nasdaq’ın %3,23 düşmesiyle bir gecede hızla yükseldi. ECB Başkanı Christine Lagarde şahin sözlerle piyasayı sarsarken, ABD’de beklenenden kötü perakende satışlar resesyon endişelerini ateşledi. Kripto paralar hisse senetlerini takip etti, Bitcoin %1,73 ve Ether, yazı yazılırken son 24 saat içinde %1,55 düştü. Son 24 saatte %10,05’lik bir artış kaydeden bugünün en çok hareket eden CELO’su, artan benimseme ve artan ağ işlemleri sayesinde piyasadan açıkça daha iyi performans gösterdi.

CELO, merkezi olmayan finansı (DeFi) milyarlarca akıllı telefon kullanıcısına sunmayı amaçlayan, mobil uyumlu bir blok zinciridir. Açık bir Proof-of-Stake (PoS) mutabakatı, zk-SNARK tabanlı bir müşteri ve birden çok stablecoin’de ödenebilir gas ücretleri içerir. Kriptonun geleceğinin web tabanlı olandan mobil odaklı olana kayacağına inanıldığı için bu Celo için umut verici bir yol çiziyor.

CELO, yukarıdaki tabloda vurgulandığı gibi artan zincir üstü faaliyetlerin ardından yükseldi. Bir Web3 altyapısı olan Axelar, Celo ile ortaktır. Mento Protokolü, Celo’da cReal kararlı varlığını başlatırken, bu ortaklık Celo kurucularının zincirler arası kullanıcı deneyimini kolayca tasarlamasını sağlar. Mento Protokolünde kilitli toplam değer (TVL) bir gecede %11’lik bir artışla fırladı ve sermaye girişlerinde aylık %43,2’lik bir artış sağladı. CReal’in lansmanı, Celo’da zincir üstü faaliyetlerin artmasında rol oynamış olabilir. Bu arada, bir borç verme protokolü olan Moola Market ve merkezi olmayan bir borsa olan Ubeswap gibi diğer protokoller, artan TVL ile son zamanlarda ilgi topladı ve Celo’daki kullanıcı faaliyetlerinin canlanmasına katkıda bulundu.

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, resmi NFT koleksiyonunun yayınlandığını duyurdu. Koleksiyon, ticaret kartları biçiminde 45.000 NFT’den oluşuyor ve her kartta Trump’ı farklı bir kıyafetle tasvir ediyor. Her NFT yalnızca nadir bir koleksiyon parçası olmakla kalmaz, aynı zamanda ödül kazanma şansı için sahibini otomatik olarak bir çekilişe dahil eder. Web sitesinden 99 ABD Doları değerinde bir Trump NFT satın almak için gereken tek şey bir e-posta ve kredi kartı. Web sitesi daha sonra kullanıcılar için otomatik olarak bir kripto cüzdanı oluşturacak ve bu koleksiyonu Web3 yerlisi olmasalar bile Polygon’daki tüm kullanıcılar için erişilebilir ve erişilebilir hale getirecektir.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler