Sosyal Medya

Borsa

Bybit: ‘SBF, piyasa manipülasyonu soruşturmalarıyla karşı karşıya…’

ABD borsası, FED'in agresif sıkılaştırma politikasının ortasında ve Hazine'den gelen gelecek yıl resesyona ilişkin endişelerin arttığına dair sinyallerin ardından Çarşamba günü düştü. Perşembe günü, Asya borsaları, Çin’de katı Covid kısıtlamalarından bazılarını daha da gevşetmesiyle hızlı yeniden açılma belirtileri arasında dalgalandı...

Bybit: ‘SBF, piyasa manipülasyonu soruşturmalarıyla karşı karşıya…’

Bybit tarafından hazırlanan günlük piyasa değerlendirme bülteninde Çarşamba günü yaşanan gelişmeler ve günün ilk saatlerinde kripto para piyasalarının seyri yer alıyor: ABD borsası, FED’in agresif sıkılaştırma politikasının ortasında ve Hazine’den gelen gelecek yıl resesyona ilişkin endişelerin arttığına dair sinyallerin ardından Çarşamba günü düştü. Perşembe günü, Asya borsaları, Çin’de katı Covid kısıtlamalarından bazılarını daha da gevşetmesiyle hızlı yeniden açılma belirtileri arasında dalgalandı. Dolar, güvenli liman talebinin artmasıyla küçük bir gerilemenin ardından güçlendi.

Büyük kripto para birimlerinin dar aralıklarda sıkışıp kalmasıyla kripto pazarında çok az şey değişti. Bitcoin son 24 saat içinde marjinal bir kayıp bildirdikten sonra değerlendirme hazırlandığı sırada 17 bin dolardan daha da uzaklaşmıştı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin görünümü, piyasa bir ayı piyasasının derinlikleriyle boğuşurken iç karartıcı olmaya devam ediyor. Geçen yıl Bitcoin yatırımcılarının toplam 213 milyar dolar olarak gerçekleşen zararı, 2018 döngüsüne benzer ölçekte boğa piyasası kazançlarının yaklaşık %50’sine denk gelen bir sermaye kaybına karşılık geliyor. Ethereum aynı dönemde %1,8 düştü ve şu anda 1.230 dolar civarında el değiştiriyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler, LTC ve CRO’nun önceki kazançlarını ve ardından bazılarının benzer bir zaman diliminde geri dönmesiyle karışık performanslar gördü.

New York Times’a göre ABD Federal savcıları, FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’i TerraUSD ve Luna’nın olası piyasa manipülasyonu konusunda soruşturuyor. Bankman-Fried’in LUNA ve UST’nin fiyatını yönlendirip yönlendiremeyeceğini araştırıyorlar, ancak savcıların herhangi bir suç tespit edip etmediği belirsizlikler devam ediyor. Soruşturma, yetkililer tarafından Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunu hedef alan devam eden birkaç soruşturmadan sadece biri.  Bunun yanış sıra Adalet Bakanlığı ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu da nihai çöküşüne yol açan günlerde FTX’i araştırıyor.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler