Sosyal Medya

Borsa

Bybit: Kripto para piyasaları hisse senedi piyasaları ile birlikte mi hareket ediyor?

ABD hisse senetleri, yatırımcıların FED yetkililerinin devam eden oran artışlarına ilişkin mesajlarını sindirmesi ve beklentilerini buna göre ayarlamasıyla Salı günü yükseldi...

Bybit: Kripto para piyasaları hisse senedi piyasaları ile birlikte mi hareket ediyor?

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan bültende Salı günü piyasaları etkileyen konular, sektör gelişmeleri değerlendirilmiş. ABD hisse senetleri, yatırımcıların FED yetkililerinin devam eden oran artışlarına ilişkin mesajlarını sindirmesi ve beklentilerini buna göre ayarlamasıyla Salı günü yükseldi. Hazine tahvilleri yükseldi ve 10 yıllık gösterge getiri %3,76’ya yaklaştı. Dolar üç günlük yükseliş serisini bozdu.

Büyük kripto para birimleri eski destek seviyelerini geri kazandıkça, kripto piyasasının hisse senedi piyasalarıyla birlikte hareket ediyor gibi görüntü ortaya çıkıyor. Değerlendirme hazırlanırken, Bitcoin iki yılın en düşük seviyesinden toparlandı ve son 24 saatte %4,2’lik bir artış bildirdikten sonra 16 bin dolarlık desteğin oldukça üzerinde teklif veriyor. Ralli, Cathie Wook’un Ark Investment Management’ın Grayscale’in artan indirimine rağmen Bitcoin Trust’tan 1,5 milyon dolar satın aldığı haberinden destek almış olabilir. Ethereum, aynı dönemde %5,4’lük bir sıçramanın ardından 1.100 doları korumayı başardığı için benzer bir yörünge izliyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler büyük ölçüde yeşile döndü ve LTC, benzer bir zaman diliminde %26’lık şaşırtıcı bir artışla lider durumda.

Bu arada, bir balina yatırımcının çok sayıda ödünç alınan CRV’yi merkezi borsalara aktardığına dair raporların ortasında CRV piyasasına çok fazla dalgalanma görüldü. Olay, FTX çözülmesi sırasında 8 Kasım ile 13 Kasım arasında büyük CRV çıkışlarıyla destekleniyor. CRV, FTX çöküşünün ardından ilk kazanan olsa da döviz dengesindeki artışın ardından ilk görünüm olarak muhtemelen kasvetli kalacak ve sonuç olarak CRV’yi tutmaya veya eğride likidite sağlama teşvikini engelliyor.

Bitcoin’in son zamanlardaki iç karartıcı spot fiyat hareketleri, El Salvador hükümetinin dijital para birimlerine desteğini sürdürme kararına bir engel oluşturmadı. El Salvador yasama meclisi komitesi, ülkedeki dijital varlık hizmet sağlayıcılarını ve ihraççıları düzenlemeyi amaçlayan yasal bir çerçeve üzerinde görüşüyor.  Kanun onaylandıktan sonra, tüm dijital varlıkların transfer işlemlerini düzenleyerek “dijital varlık piyasasının verimli gelişimini ve alıcıların çıkarlarını korumayı” teşvik edecek. Ayrıca stabil coin ve tokenlerin yasal tanımlarının kanunda yer alması için çalışmalara devam ediliyor.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler