Sosyal Medya

Borsa

Bybit: GBTC indirimi rekor düşüşte; Walmart, Roblox deneyimleriyle Metaverse’e giriyor…

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede Bitcoin ve Ethereum'un son 244 saatinin yanı sıra sektör gelişmelerine de değinildi...

Bybit: GBTC indirimi rekor düşüşte; Walmart, Roblox deneyimleriyle Metaverse’e giriyor…

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede Bitcoin ve Ethereum’un son 244 saatinin yanı sıra sektör gelişmelerine de değinildi: Kripto para piyasası, hisse senedi piyasalarının kötüleşen küresel makro ekonomik koşullar arasında bocalamaya devam etmesine rağmen Salı gününün erken saatlerinde (Asya işlem saatleri) bir dönüş gerçekleştirdi. BTC, birkaç saat içinde 19,5 bin dolarlık direncin üzerinde hız kazandı. Son 24 saat içinde %6,9’luk bir artış kaydettikten sonra, değerlendirmenin yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar eşiğinin üzerine çıktı. 20 bin doların üzerinde sağlam bir dayanak, fiyatı 21 bin dolar seviyesine çıkarmadan önce yükseliş bölgesine daha da yükseltebilir. Zincir içi ölçümler, en az üç aylık olan madeni paraların, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan BTC arzı tarafından tutulan USD servetinin %86,3’ünü oluşturduğunu ortaya koyuyor. Bu, HODLer’ların makro belirsizliklere rağmen sarsılmaz bir inanç sergilediklerini gösteriyor.

Ancak, gri tonlamalı yatırımcılar için işler daha da kötüye gidiyor gibi görünüyor. 2021’in başından beri dayanak varlıklara indirimli olarak işlem gören Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Pazartesi günü %36 ile rekor düşük seviyeye ulaştı. Mevcut çıkmazı çözmek için olası bir çözüm, GBTC’yi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından defalarca reddedilen bir talep olan bir BTC spot ETF’sine dönüştürmektir.

Benzer şekilde, ETH aynı dönemde %7,2 yükseldikten sonra 1400$ seviyesine doğru ilerliyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, kilit direnç bölgesini 1400 dolar civarında temizlemeyi başarırsa, büyük olasılıkla sürekli bir ralli yaşayacak. Bu arada, Birleşmenin etkisi blok gelirindeki dramatik değişime yansımaya devam ediyor. Merge’den önce 7 günlük hareketli ortalama bazında 15 milyon ila 30 milyon dolar arasında olan madenci sübvansiyonu, 15 Eylül’de hemen sıfıra düştü. Öte yandan, Staker geliri tutarlı 2 milyon dolar seviyesinde kalıyor, ve blok doğrulayıcıların gelirinin büyük kısmı haline geldi.

UNI ve LINK çift haneli yüzdelik kazançlarda liderliği üstlenirken, LUNC yaklaşmakta olan yanma mekanizmasının arkasında %60 oranında fırladı.

Perakende devi Walmart, pazartesi günü çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta prömiyeri yapılan iki yeni sürükleyici deneyimle metaverse giriyor. Perakendecinin sanal dünyaya girişi, Walmart’ın fiziksel ve çevrimiçi mağazalarında bulabileceğiniz ürünlere paralel olan bir dizi çevrimiçi deneyim ve bir sanal ürün mağazası içerecek. Walmart Land ve Walmart’ın Oyun Evreni olarak adlandırılan iki deneyim, perakende devinin daha genç ve teknolojiden anlayan tüketicilere ulaşma denemesinin bir parçası. Walmart’ın pazarlama şefi William White, şirketin Roblox’taki sanal çıkışının meta veri tabanında ve ötesinde daha yenilikçi hamleler için bir test alanı olduğunu söylüyor.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler