Sosyal Medya

Borsa

Bybit: BTC hash oranı ATH’ye ulaşıyor; BSC, Bridge Exploit üzerindeki işlemleri durdurdu…

Kripto para piyasası, ABD iş raporunun yayınlanmasından önce en son toparlanma girişimini sürdürmek için mücadele ederken, büyük hisse senedi göstergeleri perşembe günü düştü...

Bybit: BTC hash oranı ATH’ye ulaşıyor; BSC, Bridge Exploit üzerindeki işlemleri durdurdu…

Haftanın son iş gününde Bybit tarafından hazırlanana değerlendirmede: Kripto para piyasası, ABD iş raporunun yayınlanmasından önce en son toparlanma girişimini sürdürmek için mücadele ederken, büyük hisse senedi göstergeleri perşembe günü düştü. Bitcoin, kritik psikolojik eşik ile devam eden dansında 20 bin dolarlık tutamağın yakınında geziniyor.

Değerlendirme yazılırken piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte %1,5 düşüşten sonra 20 bin doların altında el değiştiriyor. Bu arada, Bitcoin madenciliği hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve madenciler son teslimiyetten kurtulduktan kısa bir süre sonra üretim maliyetini artırdılar.  Benzer şekilde, Ethereum aynı dönemde marjinal bir kayıptan sonra 1.350 doların yakınında işlem görüyor. Aynı zaman aralığında UNI ve TRX hariç, büyük altcoinler yeşile döndü. BNB, Binance Akıllı Zincirindeki bir köprü açığının ardından yaklaşık %3,6 düştü. Aynı zamanda, makroekonomik ihtiyatlılık, büyük kripto para birimlerinin fiyat hareketlerini baskılıyor. Yatırımcılar, iş kazançları ve ücret artışlarının yukarı yönlü sürprizinin enflasyonu frenlemek için daha agresif bir duruş anlamına gelebileceğinden ve bunun da piyasayı sarsabileceğinden korkuyor.  Zincirler arası bir köprüde bir istismarın ortaya çıkmasından sonra Binance Akıllı Zincirinde (BSC) işlemler askıya alındı. Paradigm araştırmacısı Sam Sun, saldırganın Binance Bridge’de rastgele mesajlar oluşturmak ve köprüyü iki milyon BNB tokeni göndermeye ikna etmek için bir hata kullandığını iddia ediyor. BNB Chain, topluluğa 7 milyon dolarlık varlığın devredilmeden önce dondurulduğuna dair güvence verdi, ancak BSC’den 70 milyon ila 80 milyon dolarlık fonun çalındığını kabul etti. Blockchain güvenlik firması SlowMist’e göre, saldırı, nihai miktar henüz belirlenmemiş olsa da 570 milyon dolardan fazla dijital varlığın çalınmasıyla sonuçlanmış olabilir.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler