Sosyal Medya

Borsa

Bybit: Bitcoin maliyet temeli çapraz geçişi birikim fırsatını ortaya çıkarıyor

Bybit tarafından hazırlanan değerlendirmede büyük kripto para birimlerinin haftasonu seyri ve beklentilere, Disney'in Linkedin'deki iş ilanına ve türev piyasalarına değiniliyor...

Bybit: Bitcoin maliyet temeli çapraz geçişi birikim fırsatını ortaya çıkarıyor

Bybit tarafından hazırlanan değerlendirmede büyük kripto para birimlerinin haftasonu seyri ve beklentilere, Disney’in Linkedin’deki iş ilanına ve türev piyasalarına değiniliyor: “Geçen hafta 75 baz puanlık faiz artışı, beklenmedik olmasa da ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu frenlemek için oranları daha yüksek tutacağına işaret ediyor. Birçok merkez bankası, enflasyonla mücadele etmek için küresel faiz oranlarını yükseltme dalgasını korudu. Bu artışlar getiri eğrilerine sızıyor ve küresel piyasaları saran riskten kaçınma hissini şiddetlendiriyor.

Kripto para piyasası, artan oynaklık ve kötüleşen duygular karşısında çok iyi bir konumda değil. Çoğu büyük kripto para birimi, BTC 19 bin dolar eşiğinde gezinirken ve ETH 1.300 dolar civarında kalırken, hafta sonunun çoğunu kırmızıda geçirdi. Değerlendirmenin yazıldığı sırada, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte marjinal kayıplar verdikten sonra 19 bin doların altında el değiştiriyor. BTC için ani büyük direnç, 19 bin ila 19,5 bin dolar bölgesinin yakınında bulunuyor. Bu bölgenin üzerinde net bir hareket, muhtemelen 20 bin dolarlık psikolojik eşiğe doğru şarj olmak için yeni bir yukarı yönlü ivme başlatacaktır. Zincir içi metriklerin bir araya gelmesi, uzun vadeli ve kısa vadeli BTC sahiplerinin maliyet tabanlarının bir geçişini sunar. Önceki döngülerde, geçiş, güçlü bir yükseliş geri dönüşünün başlangıcıydı. Bu arada, BTC’nin rezerv riski, orta-uzun ufukta iyi birikim fırsatları olduğunu gösteriyor.

Benzer bir şekilde, ETH aynı dönemde piyasa değerinin %2.3’ünü kaybettikten sonra şu anda 1.300 doların biraz altında işlem görüyor. Benzer bir zaman diliminde marjinal bir artışla piyasaya meydan okuyan ivmesini sürdüren ATOM dışında çoğu büyük altcoin kırmızıda kalıyor.

Türev piyasasında, BTC için vadeli işlemlerden spota hacim oranı 1’in oldukça altında ve Haziran’daki 50 baz puanlık artıştan bu yana düşüş eğilimini sürdürüyor. Bu, mevcut piyasa koşullarında daha az güven ve spekülatif davranışı gösterir. Büyük merkezi borsalardaki BTC Finansman oranları hafif bir iyileşme belirtileri gösteriyor, ancak büyük ölçüde tarafsız bölgede kalıyor. Öte yandan, ETH’nin fonlama oranları geçen hafta boyunca önemli ölçüde iyileşti, çünkü Merge’ün olay olmayan bir şekilde çözülmesiyle kısa vadeli duyarlılık gelişti. Opsiyon piyasasında, çalkantılı bir haftaya rağmen, BTC oynaklığı oldukça sabit kalıyor, bu da piyasanın kırmızı bir denize dalmak yerine daha da düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, kısa vadeli oynaklık, siyasi belirsizlikler ve jeopolitik gerilim dahil olmak üzere bir dizi dış faktöre karşı hala hassas.

Walt Disney, Linkedin’deki bir iş ilanına göre gelişen teknolojilerdeki fırsatları keşfetmek için bir işlem avukatı tutmak istiyor. İş ilanı, rolün, meta veri tabanı ve merkezi olmayan finans gibi gelişen segmentlerde “yeni küresel yükselen teknoloji projelerini” kolaylaştırmak için “iş ekipleri” ile yakın çalışmayı gerektireceğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Gönderi ayrıca, işe alınan kişinin “hızlandırılmış ve agresif bir zaman çizelgesinde” çalışması beklentisini de özetliyor ve Disney’in “yeni nesil hikaye anlatımı” ile Web3’teki hızlı genişlemesine işaret ediyor.”

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler