Sosyal Medya

Borsa

Bitcoin ve Ethereum düşüşte, TESLA teknoloji hisselerini aşağıya sürüklüyor

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor. Nasdaq Composite, kısa vadeli ABD hazine tahvil getirilerindeki artışın ardından %1,38 düştü, Dow Jones ise bölümü yeşilde kapattı...

Bitcoin ve Ethereum düşüşte, TESLA teknoloji hisselerini aşağıya sürüklüyor

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor. Nasdaq Composite, kısa vadeli ABD hazine tahvil getirilerindeki artışın ardından %1,38 düştü, Dow Jones ise bölümü yeşilde kapattı. Teknoloji hisseleri, Tesla’nın bir gecede %11’den fazla düşmesiyle, ana endeksleri düşüşe sürükleyen ana suçluydu. Kripto para piyasasında, son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %1,3 ve %2,31 düşüşle hisse senetlerini takip etti. Son 24 saatte %5 ve geçen hafta %12,6 düşüş kaydeden bugünün en çok hareket eden SOL, azalan zincir üstü işlemler ve olumsuz duygular nedeniyle üst sıradaki tokenlerin açıkça altında performans gösterdi.

Solana, DeFi, NFT ve blockchain oyunları alanlarında Ethereum’dan daha dinamik bir gelişme ile bir zamanlar Ethereum Killer olarak selamlandı. Bununla birlikte, FTX’in çöküşünün ardından, Solana ekosisteminde FTX ile yakından bağlantılı olan token’lar, tüm ekosisteme yayılan dalgalanma etkileriyle terk edildi. Solana’nın TVL’si %75’ten fazla düşerken, günlük zincir içi oylama dışı işlemler Kasım başından bu yana yarı yarıya azaldı. Daha da kötüsü, en iyi NFT projeleri, y00ts ve DeGods, yakın zamanda Solana ekosisteminden ayrılmaya karar verdiler.

Tüm karamsarlığa rağmen Solana ekibi nakliyeyi durdurmadı. Solana Mobile Stack, 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek ve ağ, bir dizi sistem yükseltmesinin ardından daha fazla kararlılık gördü. Ayrıca, Chainlink Fiyat Akışları, Solana’da yeni başlatıldı. Bu nedenle, Solana’nın rakipsiz altyapısı, duyarlılık düzeldiğinde bir sonraki yeniliği doğurabilir.

Defrost Finance, geçen Cuma günü 23 Aralık 2022’de 12 milyon dolarlık bir istismarla karşı karşıya kaldı. Bunu takiben, DeFi protokolü, bilgisayar korsanlarıyla fonların iadesi için pazarlık yapma niyetini ortaya koydu. 25 Aralık 2022 Pazar günü Defrost Finance, saldırıya uğrayan fonların iade edildiğini ve bu fonların etkilenen kullanıcılara iade edilmesi için çalıştıklarını duyurdu.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler