Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: “Şubat Ayında Başkanlık Yetkisi ile Kripto Para Düzenlemesi Geliyor”

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: “Şubat Ayında Başkanlık Yetkisi ile Kripto Para Düzenlemesi Geliyor”

 

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, ABD’de gelişmelere ve Bitcoin’in görünümüne değinerek şu değerlendirmede bulundu;

“Kripto paraları ‘evcilleştirmek’ adına Biden, başkanlık yetkileri ile endüstriyi kontrol altına almayı hedefliyor. Yellen’ın başkanlığındaki Hazine Sekreterliğine, kripto para birimi işlemlerine ve borsalara herhangi bir süreç, kural koyma ve yasak süresi sınırı olmaksızın durdurma ve kapatma yetkisi veriyor. Bununla da gölgeli ve kaçak işlemleri durdurmayı amaçlıyorlar. ABD Gelir İdaresi de büyük bir soruşturma birimini kripto ve NFT alanında bulunduruyor. Son yaptıkları açıklama kara para aklama üzerine çok fazla işlem geçtiği yönündeydi. Aynı zamanda Şubat ayında Wall Street-SEC görüşmesi olacak fakat yönetim önce düzenleme sonrasında da bankaların müşterilerine BTC hizmeti verme yetkisini sağlayabilir. Bu durumda kripto paralar önce dayağı sonrasında da sevgiyi görebilir. Bu yönüyle piyasa rakamlarına bakıp çok aceleci olmamakta yarar var. Ya kısa vadeli işlemler düşünülebilir ya da uzun vadeli alıcılar daha geniş kademelerden alımları deneyebilir. Bitcoin 38.000$ seviyesini bir türlü kıramıyor. Baskının bir süreliğine kalkması için 38.000 ve 40.000 aralığında yüksek hacimli işlemlerin gelmesi gerekir. Alçalan trendlerin devam etmesi sonrası ihtiyatlı duruşumuz devam ediyor.”

 

Huobi Global Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Huobi Global

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler