Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

Avusturya Merkez Bankası Başkanı Holzmann: Enflasyonda oldukça büyük bir belirsizlik var

Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann, enflasyonun ne kadar uzun süre ECB’nin yüzde 2 hedefinin…

Avusturya Merkez Bankası Başkanı Holzmann: Enflasyonda oldukça büyük bir belirsizlik var

Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann, enflasyonun ne kadar uzun süre ECB’nin yüzde 2 hedefinin üzerinde kalacağı konusunda “oldukça büyük” bir belirsizlik olduğunu söyledi.

Die Presse’ye konuşan Holzmann, ECB Başkanı Lagarde’nin dile getirdiği şekilde enflasyonun dördüncü çeyrekte yüzde 2 seviyesinin altına geri gelmesi olasılığını göz ardı etmediklerini, bununla birlikte enflasyonun daha yüksek bir seviyede kalıp kalmayacağını bilmediklerini söyledi.

“Enflasyonun bir dağ mı olduğunu veya yüksel bir plato haline mi geldiğini bilmiyoruz” diye konuşan Holzmann, enflasyon konusunda büyük belirsizlik var çünkü bizin modellerimizde iyi bir şekilde yeniden üretilimiyor” dedi.

Enflasyonun ücret artışlarına yansımalarını belirleyici olacağını ifade eden Holzmann, şu anda bir fiyat-ücret sarmalı görmediklerini ancak bu yıl yapılacak ücret müzakerelerinin takip edilmesi gerektiğini de vurguladı.

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyici algılandı!!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın ve sayfayı yenileyin.