Sosyal Medya

Borsa

Binance’de 100 milyon dolarlık kripto para soygunu

Binance Smart Chain’e dün geç saatlerde yapılan saldırıda 100 milyon dolarlık kripto para çalındı. Binance’in yerel blockchain ağında işlemler geçici…

Binance’de 100 milyon dolarlık kripto para soygunu

Binance Smart Chain’e dün geç saatlerde yapılan saldırıda 100 milyon dolarlık kripto para çalındı.

Binance’in yerel blockchain ağında işlemler geçici süre askıya alındı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konunun kapandığını ve yatırımcıların parasının güvende olduğunu açıkladı

Yaklaşık 30 milyon kullanıcısı bulunan, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance dün gece yerel blockchain ağı Binance Smart Chain’e bir saldırı gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu saldırı sonucu muhtemelen 100 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını bildirdi.Advertisement

Yapılan açıklamaya göre iki blockchain ağı arasındaki köprüde bir saldırı tespit edildikten sonra Binance Smart Chain’de işlemler geçici olarak durduruldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise BSC Token Hub’a yapılan saldırı sonucu extra Binance Coin (BNB) üretildiğini ifade etti. Zhao konuun kapandığını ve yatırımcıların paralarının güvende olduğunu sözlerine ekledi.

Saldırı haberi üzerine BNB ilk anda 293 dolardan 280 dolara kadar geriledi. Ardından bu sabah yeniden 284 dolara yükseldi.

Piyasa genelinde de olağanüstü bir hareket yaşanmadı. Bu sabah itibarıyla Bitcoin hafta genelindeki inişli çıkışlı seyrine uygun bir şekilde günlük yüzde 1.8’lik düşüşle 19.981 dolara geriledi.

Analistler Binance’in saldırı sonrası hızlıca aksiyon alıp yatırımcı güvenini tesis etmeye çaba harcamasıyla panik satışların önüne geçtiğini belirtti. Bugün de Bitcoin’de 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin takip edileceğini ifade etti.

 

 

patronlardunyasi.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler