Sosyal Medya

Borsa

Ziraat GYO halka arz detayları açıklandı

Ziraat GYO halka arz edileceğini duyurmasıyla beraber binlerce kişinin gündemindeki yerini aldı. Son dönemde SPK’ya bu anlamda birçok şirket başvuruda…

Ziraat GYO halka arz detayları açıklandı

Ziraat GYO halka arz edileceğini duyurmasıyla beraber binlerce kişinin gündemindeki yerini aldı. Son dönemde SPK’ya bu anlamda birçok şirket başvuruda bulunurken büyük ve küçük ölçekli fark etmeksizin binlerce yatırımcı “Ziraat GYO ne zaman halka arz olacak, hisse kodu ve fiyatı nedir?” gibi birçok soru internet aracılığı ile yanıt aramaya başladı. SPK’nın haftalık bülteninde yer alan açıklamada talep toplama tarihi 28-29-30 Nisan 2021 olarak duyuruldu.

Ziraat GYO halka arz edileceği açıklamasının ardından 28-29-30 Nisan 2021 tarihleri aralığında ise talep toplama sürecinin tamamlanacağını ifade etti. Öte yandan SPK haftalık bülteninde yer alan açıklamaya göre halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 1,60 TL’den satışa sunulacak. Hal böyleyken özellikle yatırım yapmak isteyen binlerce kişi “Ziraat GYO ne zaman halka arz olacak, hangi bankalardan yapılacak?” sorularına ait yanıtı araştırmaya başladı. Ziraat GYO hisse kodu ve fiyatı gibi detaylar yapılan izahname ile duyuruldu.

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin 1 lira 60 kuruş birim fiyatıyla halka arzını onaylandı.

SPK haftalık bülteninde yer alan açıklamaya göre halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 1,60 TL’den satışa sunulacak.

 

 

Kaynak: sabah.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler