Sosyal Medya

Genel

Tarshish, ‘En İyi Kaliteli Yemek Restoranı Ödülü’nü Aldı

Birleşik Krallık İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeyinde bulunan, lezzetli ve kaliteli hizmet sunan bir restoran Tarshish, British Kebab Awards ödüllerinde “En iyi Kaliteli Yemek Restoranı” ödülüne layık görüldü...

Tarshish, ‘En İyi Kaliteli Yemek Restoranı Ödülü’nü Aldı

Birleşik Krallık İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeyinde bulunan, lezzetli ve kaliteli hizmet sunan bir restoran Tarshish, British Kebab Awards ödüllerinde “En iyi Kaliteli Yemek Restoranı” ödülüne layık görüldü.

Tarshish kurucusu Baran Yavuz tarafından yapılan açıklamaya göre; “Tarshish, mükemmel lezzetlerinin yanı sıra iki katı bulunan mekânıyla muhteşem bir iç yapı ve dekorasyona sahip bir restoran. Oldukça geniş olan ve 300 kişilik misafir grubunu ağırlayabilecek kadar büyük olan bu restoranda istediğiniz davet ve törenleri de gerçekleştirebilirsiniz.”

‘HEDEFİMİZ İNGİLTERE’NİN EN İYİSİ OLMAK’

Tarshish kurucusu Baran Yavuz, British Kebab Awards tarafından işletmelerine verilen “En İyi Kaliteli Yemek Restoranı” ödülü ile ilgili olarak, “Çok gururluyuz bu başarıdan dolayı. Önümüzdeki dönemde çok daha büyük ödülleri hedefliyoruz. Londra’da Türk mutfağının ve tatlarının buradaki insanlar tarafından sevilmesi bize ayrı bir gurur veriyor. Markamızı büyütmek için daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu projeye başlarken bu noktaya geleceğimizi biliyorduk. Şimdi hedefimiz İngiltere’nin en iyisi olmak” ifadelerini kullandı.

‘SALGINDA DAHA DA BÜYÜDÜK’

Tarshish kurucusu Yavuz yaptığı açıklamada, “Birçok işletmenin etkilendiği Kovid-19 salgınında daha da büyüyüp kendimizi geliştirerek hiç hasar almadan başarı kaydettik. Doğu ve batının yemeklerini sentezleyerek müşterilerine sunan restoranımız, birçok ödüle layık görülmüştür. Özellikle İngiltere’nin en saygın restoran ödüllerinden biri olan British Kebab Awards ödüllerinde “En iyi Kaliteli Yemek Restoranı” ödülünü alarak farkını ortaya koymayı başarmıştır. Harika bir lezzet durağı olmasının yanı sıra misafirlerini özenle karşılayan bir ekibe ve mükemmel bir iç dekorasyona sahip olan restoranımızda otopark hizmeti de bulunuyor” diyerek restorana gelmeyi düşünen misafirlerini aydınlatan detaylara değindi.

RESTORAN ‘TARSHİSH’ İSMİNİ NEREDEN ALDI?

Tarshish adının anlamı ve restoran hakkında da bilgi veren Baran Yavuz, “Restoranımız ismini İncil zamanında Akdeniz’in batısında bulunan bir kıyı şehrinden alıyor. Bu şehrin özelliği ise, Kral Süleyman zamanında Batı Tarshish ile Orta Doğu arasında gemilerle mücevher, egzotik hayvan tavus kuşu ve baharat alışverişi sonrasında oluşan bir kültür kaynaşmasıdır. Bu tarihçeden de yola çıkarak doğu ve batı lezzetlerini birleştiren bu mutfakta, Türk ve Akdeniz mutfağı yemeklerini bulabilirsiniz. Mükemmel bir konuma sahip olan bu restoranda 120 kişilik içecek ve 70 kişilik yemek koltukları ile yer sıkıntısı çekmeden aile toplantıları ve davetler için misafirlerini bekliyor. Wood Green Caddesi’nde bulunan restoranın mükemmel manzarası eşliğinde içkinizi yudumlayıp yemeğinizin lezzetine varabilirsiniz” dedi.

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler