Sosyal Medya

Borsa

ATP payları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) payları Borsa İstanbul’da işleme açıldı...

ATP payları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

Türkiye yazılım sektörünün önde gelen şirketlerinden ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) payları Borsa İstanbul’da işleme açıldı.

Sermaye artırımı yoluyla yapılan halka arzda 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde 24,00 TL’den satışa sunulan 7.500.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 180 milyon TL, halka açıklık oranı da yüzde 20 olarak gerçekleşti. Halka arza özellikle kurumsal yatırımcıların ilgisi 4,7 kat talep ile yoğun olurken, dağıtım sonucunda payların yüzde 64’ü bireysel yatırımcılara, yüzde 36’sı da kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

ATP paylarının işleme görmeye başlaması nedeni ile bir açıklama yapan ATP CEO’su Ümit Cinali şunları söyledi;

“Dünyanın dinamik ve büyüyen borsalarından biri olan Borsa İstanbul’da yer almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Başarılı bir halka arz sürecini tamamladık.Türkiye’den dünya markaları çıkartan ATP, uluslararası pazarlardaki payını artırmayı hedeflemekte ve ülkemizin küresel yazılım teknolojileri sektöründe büyümesine katkıda bulunmaktadır. Halka arzımız akabinde hedeflerimize doğru daha güçlü bir şekilde ilerleyeceğiz. Bize güvenen hissedarlarımız ve yatırımcılar için değer yaratmaya devam edeceğiz.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler