Sosyal Medya

Piyasa

Türkiye ile BAE arasında yatırım anlaşması imzalandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Ankara’da bir araya geldi. Türkiye ve…

Türkiye ile BAE arasında yatırım anlaşması imzalandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Ankara’da bir araya geldi.

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında Türkiye’de 3 GW’a kadar olan mevcut ve yeni yenilenebilir projelere yatırımlar da dahil olmak üzere 9 alanda yatırım anlaşmalarına imza atıldı.

Erdoğan ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan arasında imzalanan anlaşma, Türkiye’de 3 GW’a kadar olan mevcut ve yeni yenilenebilir projelere yatırımlar da dahil olmak üzere enerji, petrokimya, teknoloji, ulaşım, altyapı, sağlık, finansal hizmetler, gıda ve tarım alanlarında Türkiye’ye doğrudan yatırım ve iş birliklerini kapsıyor.

MERKEZ BANKALARI ARASINDA ANLAŞMA İMZALANDI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında da işbirliği için mutabakat zaptına imza atıldı. Anlaşmayı Türkiye adına Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu imzaladı.

İmza töreninin ardından Erdoğan ve Nahyan el sıkışarak kameralara poz verdi. Tören açıklama yapılmadan sona erdi.

BAE 10 MİLYAR DOLARLIK FON AYIRMIŞ

Abu Dabi Kalkınma Holdingi Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Hasan Al Suwaidi, “Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’ye yatırım yapmak üzere, 10 milyar dolarlık bir fon ayırmıştır” dedi.

Birgün

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler