Sosyal Medya

Borsa

Bitcoin zirvede: 80 bin dolar seviyesini zorlayabilir!

Bitcoin fiyatları, bugün yaklaşık 5 ayın en yüksek seviyesini görürken; Ethereum fiyatları da 3 haftanın zirvesine yakın seviyelerde hareket ediyor.…

Bitcoin zirvede: 80 bin dolar seviyesini zorlayabilir!

Bitcoin fiyatları, bugün yaklaşık 5 ayın en yüksek seviyesini görürken; Ethereum fiyatları da 3 haftanın zirvesine yakın seviyelerde hareket ediyor. Huobi Türkiye Araştırma Müdürü Süllü, “Bir süredir piyasa getirisinin altında seyreden BTC fiyatları yeniden hızlı bir yükseliş yapması sonucu sene sonu 80 bin dolar beklentilerini tazeledi” şeklinde değerlendirdi.

Ekim ayı işlem günü kapanışlarını değer kazancıyla tamamlayan Bitcoin fiyatları, bugünkü işlemlerde en yüksek 55 bin 724 dolar seviyesine kadar yükselerek 12 Mayıs tarihinden bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Yaklaşık 5 ayın en yüksek seviyesini gören işlem hacmi en yüksek kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde en düşük 53 bin 832 seviyesini görürken, saat 15.26 itibarıyla yüzde 1,75 oranında düşüşle 53 bin 928 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Önceki günlerde yine Çin’den gelen kripto para madenciliği ile ilgili kötü Haber sonrası kripto para piyasalarında adeta deprem havası yaşanırken, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kripto para birimleri ile ilgili ‘yasaklama olmayacak’ sözleri sonrası piyasalar rahatladı ve sonrasında yeniden hareketlenmişti.

Ethereum (ETH) fiyatları ise, dün gördüğü 16 Eylül tarihinden beri en yüksek seviyelerdeki seyrini bugün de sürdürürken; şu dakikalarda yüzde 0,20 oranında düşüşle 3 bin 555 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ethereum gün içerisinden en düşük 3 bin 473 doları, en yüksek ise 3 bin 614 dolar seviyesini gördü.

 

 

Şenay Zeren

bigpara.hurriyet.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler