Sosyal Medya

Piyasa

Altın fiyatları haftayı kayıpla kapatmaya doğru ilerliyor

Altın, yatırımcıların 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi görünümüne odaklanmasıyla haftayı kayıpla kapatmaya doğru ilerlerken, gram altın dolar/TL’deki yükseliş…

Altın fiyatları haftayı kayıpla kapatmaya doğru ilerliyor
Altın fiyatları, yatırımcıların tahvil faizi görünümü ve ekonomileri yeniden vuran koronavirüs salgınına odaklanmasıyla bu haftayı kayıpla kapatmaya doğru ilerliyor. Gram altın ise hafta başından bu yana yüzde 8’den fazla yükseliş kaydetti.

10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi, haftaya yüzde 1,70 seviyesinden başladıktan sonra hafta içerisinde yüzde 1,58 seviyesine kadar gerilemişti. ABD 10 yıllıkları haftayı yüzde 1,62 faiz oranıyla kapatmaya hazırlanıyor.

Hazine Bakanı Janet Yellen ile birlikte Senato Bankacılık Komitesi’ne sunum yapan Powell, ABD 10 yıllık Hazine tahviliyle ilgili sorulara ise faizlerdeki yükselişin daha parlak bir ekonomik görünümü yansıttığı ve endişeye gerek olmadığı cevabını vermişti.

Başkan Joe Biden, Nisan ayı sonuna kadar 200 milyon doz daha aşı için hedef koydu. Fakat ABD’de koronavirüs vakaları artmaya devam ederken aylar süren düşüşten sonra normale dönüşte bir gerileme yaşanıyor.

 

Haberin devamı için: https://www.bloomberght.com/altin-yatirimcilari-tahvil-faizlerinden-endiseli-2277381

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler