Sosyal Medya

Genel

Müteahhitlerden AKP’lilere dolandırıcılık suçlaması

Çok sayıda müteahhit, Milli Emlak’a ait arazilerin satışı ve imara açılması vaadi ile dolandırıldıklarını öne sürerek AKP’li oldukları belirtilen Fatma…

Müteahhitlerden AKP’lilere dolandırıcılık suçlaması

Çok sayıda müteahhit, Milli Emlak’a ait arazilerin satışı ve imara açılması vaadi ile dolandırıldıklarını öne sürerek AKP’li oldukları belirtilen Fatma Duman ile Ömer Şahin’den şikâyetçi oldu.

Savcılık başvurularında, suçlanan isimler arasında Kadın ve Güç Derneği Başkanı AKP’li Fatma Duman ile Küçükçekmece Belediyesi AKP eski meclis üyesi Ömer Şahin yer aldı. Mağdurlar, “Duman ve Şahin, Bakanımız Süleyman Soylu ve Emine Erdoğan ile beraber çalıştıklarını söylediler” dedi. İddiaları sormak için ulaştığımız Duman, “Üç yıllık bir konu ve savcılıkta devam ediyor. Haber yaparsanız hem siz hem gazeteniz savcılık soruşturmalarına dahil olur. 6 avukatım bu konuyla ilgileniyor” dedi. Ömer Şahin ise “Konuyla ilgim alakam yok” diye konuştu.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde müteahhitlik yapan, aralarında Yaşar Tulum (45), Yüksel Korkmaz (49), Selami Gül (35) ve Murat Şen’in de (49) olduğu çok sayıda kişi savcılıklara “dolandırıldıkları” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma dosyalarına göre, Duman ile bazı şikâyetçiler, imar sorununun çözümü veya Milli Emlak’a ait arazilerin tahsisis için ayrı ayrı sözleşme yaptı. 14 Nisan 2017 tarihli bir sözleşmede, Duman’a, Kastamonu’da Milli Emlak’a ait 8 bin 600 metrekareden oluşan üç ayrı parsel için 500 bin liranın nakit olarak ödendiği bilgisi yer aldı. Sözleşmede, Duman ile birlikte, parayı veren kişiler olarak müteahhit Yaşar Tulum ve Rafet Ayaz’ın imzası bulunuyor. Yine 6 Mart 2017 tarihli başka bir sözleşmeye göre de Tulum ve Ayvaz, Üsküdar Kısıklı’daki bir arsa için Duman’a 350 bin lira verdi. Duman’ın avukat kızı F. I. Duman da Arnavutköy’de bulunan Milli Emlak’a ait arazi için, annesine teslim edilmek üzere Selami Gül’den 70 bin TL aldığına dair tutanak imzaladı.

 

 

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler