Sosyal Medya

Genel

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere 6 somut vaat

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla gençlere 6 vaadini açıkladı. Kılıçdaroğlu, gençlerin yurt dışı çıkışından…

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere 6 somut vaat

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla gençlere 6 vaadini açıkladı. Kılıçdaroğlu, gençlerin yurt dışı çıkışından oyun konsollarına, işe alımlardan ilk arabaya kadar konularda vaatlerini sıralarken, “Sizden çalınanları telafi edeceğim” dedi. Kılıçdaroğlu’nun en dikkat çeken vaadi ‘gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV’nin sıfırlanacak’ olması oldu.

 

CHP AKP’nin yerine iktidara gelirse, ne yapacağını gizlemekle suçlanır.  Parti de bu mesajı almış olacak ki, Kılıçdaroğlu vasıtasıyla somut bir icraat programının köşe taşlarının anlatıyor. Bu vaatlerin gençleri ikna edip etmediğini ilerleyen günlerde yayınlanacak anketlerde göreceğiz. Y ve Z kuşağı  2023’de seçmenleri içinde ağırlığını ciddi ölçüde artıracak, belki sonuçta belirleyici olacak. Bu kuşaklar apolitik değil, fakat önceliklerini tatmin edecek parti bulmakta zorlanıyor. CHP ve DEVA Partileri bu  kesiti ikna etmek için yoğun çalışma içinde.

Ana akım medyada katı bir sansürle karşılanan muhalefet içinde Ali Babacan sosyal medyayı en iyi kullanan aktör. Kılıçdaroğlu’nun YouTube mesajı CHP’nin de sosyal medyanın geniş kitlelere erişmek için en etkin mecra olduğunu kavradığının göstergesi olabilir.

CHP’nin ikinci yarı-resmi YouTube kanalı ise CHP Ekonomi Masası TV.   Linkini aşağıda verdiğimiz kanal oldukça kaliteli içerikle CHP görüşlerini iletmesine rağmen, sadece 6.7 bin aboneye sahip. Videoların izlenme trafiği 25 bini aşmıyor. CHP bu videoları partini resmi websitesine koymayı, ya da seçmenlerine mesajla hatırlatmayı  düşünmedi mi acaba?

 

CHP Ekonomisi Masası TV linki:  https://www.youtube.com/channel/UCpVphPIY1sPptFTq-vOdvFQ

 

YouTube’da yayınlanan videosunda, CHP Genel Başkanı ilk altı ayda gençler için yapacaklarını sıraladı.

 

 

Mesajı şöyle:

 

Evet sevgili gençler, merhaba…

Uzun zamandır sizi evime misafir edemedim, ama sakın unuttuğumu sanmayın. Akadaşlarımla sizin dertlerinize çalışırken maalesef bu iktidarın, ülkenin başına daha büyük belalar getirmesini önlemek için sığınmacı konusuna da odaklanmak zorunda kaldım. İnanın, bunların felaketleri bitmiyor.

İktidarı seçimle devralmamıza az zaman kaldı. Ortada bir enkaz var, biz bu enkazı da toparlarız. Problemlerin daha da büyümelerini önlemek zorunda kalıyoruz. Onun için sizin dertleriniz haricinde başka meselelere de odaklanmak zorunda kaldım.

Neyse buradayım, her şey güzel, çayımız lezzetli ve ilk müjdelerimizi vermeye hazırım.

Az sonra iktidara geldiğimizde ilk 6 ayda yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağım. Bakın; bu anlatacaklarım gençlik için ilk 6 ayda yapacaklarım, yoksa liste çok uzun.

Haydi başlıyorum gençler, isteyen bu videoyu indirebilir ya da atın fav’a; bunlar size ilk 6 aydaki vaatlerim:

1- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

2- KYK Öğrenin Kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanılabilecek 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart ya da mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Aile Destekleri Sigortası’ndan yararlanan ailelerin çocuklarına, kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak. Mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil, kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

5- Gençlerden yani sizden pasaport çıkartma işlemi ya da yurt dışına çıkış harcı alınmayacak.

6- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak. Bakın altını çiziyorum, sıfır ÖTV.

Sevgili gençler; artık sokakta dayılar “göster telefonunu” deyince ne yaparsınız onu bilmem, o da sizin başınıza dert olsun. Çünkü en son, en mükemmel telefonlarınız cebinizde olacak; amacım bu. Sizden çalınanları telafi edeceğim, sevgili genç dostlarım. Yapacağım bunu biliyorsunuz değil mi? Yapacağım. İnanın bana gençler, geliyor gelmekte olan.

Haydi görüşmek üzere…

Hepinizi çok ama çok seviyorum.

 

MetroPoll: Yaşı tutmayan, sandığa gitmeyenler AKP’den yana değil

 

FÖŞ anlattı:  Ekonomi Erdoğan Rejiminin Yükünü Taşıyamıyor

 

Kılıçdaroğlu: “Çiftçinin şu anda devletten 211 milyar lira alacağı var”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler