Sosyal Medya

Genel

İstanbul’da servis şoförü adaylarının ‘uyuşturucu bağımlılığı testi’ korkutucu sonuçları ortaya çıkardı

Servis şoförlüğü yapabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) başvuran 5 bin 315 adayın, alkol ve uyarıcı madde testi pozitif çıktı...

İstanbul’da servis şoförü adaylarının ‘uyuşturucu bağımlılığı testi’ korkutucu sonuçları ortaya çıkardı

Yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kala İstanbul’da servis şoförü adaylarına yapılan ‘uyuşturucu bağımlılığı testi’ korkutucu sonuçları ortaya çıkardı. 141 bin servis şoförü adayından 5 bin 315’i pozitif çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), aralarında servis şoförlerinin de bulunduğu 141 bin şoför adayına uyuşturucu bağımlılık testi yapıldığını ve 5 bin 315 adayın testinin pozitif çıktığını açıkladı.

UKOME Ağustos ayı toplantısında konuşan İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Barış Yıldırım İstanbul’da; 7 bin 60 okul, 2 milyon 819 bin 443 öğrenci, 198 bin 165 de öğretmen bulunduğu bilgisi paylaşarak, 18 bin okul servis aracının 6 Eylül’de trafiğe çıkacağını söyledi. Servislerle taşınacak öğrenci sayısının ise 324 bin olduğunu belirtildi.

İBB’nin Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi almak için başvuran kişilere alkol ve uyarıcı madde testi yapıldığını açıklayan Yıldırım, “Bu kapsamda bugüne kadar 141 bin 350 şoför adayına test yapıldı. Test yapılan bu kişilerden 5 bin 315’i testi maalesef pozitif çıktı.” dedi. Bu kişilerin şoförlük yapmalarının engellendiği kaydedildi.

Toplu taşıma şoförlüğü yapmak isteyen bireyler, İBB’den ‘Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi‘ almak zorunda. Testi pozitif çıkan kişilerin şoförlük yapması engelleniyor.

İstanbul’da 6 Eylül’de okulların açılmasıyla birlikte 18 bin okul servis aracı trafiğe çıkacak.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler