Sosyal Medya

Ekonomi

KGF yeniden mi? AKP Genel Başkan Yardımcıları ve Erdoğan’ın akrabası atandı

AKP’nin, piyasaya kredi servis ederek ekonomide yaşanan tıkanıklıkları aşmak amacıyla kullandığı Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) yönetim kuruluna yapılan son atamalardaki…

KGF yeniden mi? AKP Genel Başkan Yardımcıları ve Erdoğan’ın akrabası atandı

AKP’nin, piyasaya kredi servis ederek ekonomide yaşanan tıkanıklıkları aşmak amacıyla kullandığı Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) yönetim kuruluna yapılan son atamalardaki AKP’li yoğunluğu dikkat çekti.

BirGün gazetesinden Nurcan Gökdemir’in haberine göre, AKP’li yöneticiler, eski milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlık bürokratları bu kurumlara da yönetim ve denetim kurulu üyesi olarak atanıyor.

Yapılan atamalarla, yüzsek enflasyon ortamında faiz indiremeyerek iç talebe destek veremeyen AKP hükümetinin KGF’yi yeniden aktif olarak önümüzdeki aylarda devreye sokabileceği izlenimi elde ediliyor. 

TOBB ve KOSGEB’in en yüksek paya sahip olduğu, kamu bankalarının da ortaklık payı bulunduğu Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu’nda şu isimler yönetimde yer alıyor:

  • Erdoğan Özegen: Yönetim Kurulu Başkanı, eski AKP Milletvekili.
  • Hasan Basri Kurt: Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP Milletvekili, eski İBB bürokratı.
  • Mahmut Mücahit Fındıklı: Yönetim Kurulu Üyesi, AKP Genel Başkan Yardımcısı, eski AKP Milletvekili.
  • Recep Ali Erdoğan: Yönetim Kurulu Üyesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın akrabası, KOSGEB Başkan Yardımcısı, Okul Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi
  • Ömer Serdar: Yönetim Kurulu Üyesi, AKP Genel Başkan Yardımcısı, eski Refah Partisi İl Başkanı, eski AKP Milletvekili.
  • Necdet Karadeniz: Yönetim Kurulu Üyesi, Eximbank Genel Müdür Yardımcısı

Sol

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler