Sosyal Medya

Ekonomi

“Halkbank davasında Hakan Atilla konuştu mu?”

Halkbank davası ABD mahkemelerinde devam ediyor. 12 Nisan 2021 tarihindeki ABD’deki Halkbank temyiz duruşmasında mahkeme tarafların argümanlarını dinledi. Halkbank avukatları,…

“Halkbank davasında Hakan Atilla konuştu mu?”

Halkbank davası ABD mahkemelerinde devam ediyor.

12 Nisan 2021 tarihindeki ABD’deki Halkbank temyiz duruşmasında mahkeme tarafların argümanlarını dinledi. Halkbank avukatları, davanın ’emsalsiz’ olduğunu ve düşürülmesi gerektiğini savundu. Mahkeme heyeti duruşma sonunda karar açıklamadı.

“Halkbank’ta bundan sonra ne olur?” sorusuna köşesinde cevap veren Sabah’tan Dilek Güngör’den sonra bugün Habertürk’ten Fatih Altaylı konuyu köşesine taşıdı. Fatih Altay’lının köşe yazısı…

New York’taki Halkbank duruşması sürerken, oklar yavaş yavaş Hakan Atilla’ya döndürülüyor.

Bunu dün hükümete yakın bir gazetenin yazarının satırlarından da bir kez daha teyit ettik.

Yayılmaya çalışılan dedikodu şu.

“Bizim konuşmadı zannettiğimiz ve Türkiye’ye dönüşünde bağrımıza bastığımız Hakan Atilla aslında öttü. Çok da önemli bilgiler verdi. Dava bu bilgiler üzerinden yürütülecek. Hakan Atilla hiç de zannedildiği gibi masum ve vatansever değil.”

Öyle ki Atilla’nın 60-70 sayfalık çok ayrıntılı bilgiler verdiğini bile iddia ediyor aynı çevreler.

Bu dedikoduyu yayanlara karşı Hakan Atilla’nın yakın çevresi ile paylaştığı görüş şöyle:

“Türkiye’yi zor durumda bırakacak hiçbir şey söylemedim. Ülkemi kötülemedim. Ülkemi satmadım. Eğer satsaydım bugün Türkiye’de olmazdım, Türkiye’ye dönmezdim. Tanık koruma programına girer ABD’de ömrümün sonuna kadar kalabilirdim. Böyle yapanın kim olduğu herkes biliyor zaten. Dava dosyası açıldığı zaman benim ne söylediğim de görülecek. Bana bu iftirayı atanlar acaba utanacaklar mı?”

Banka Dünyası

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler