Sosyal Medya

Ekonomi

Esnafa sınırlı yeni kolaylık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan twiter hesabından esnaf ve sanatkarlara yönelik yeni kolaylıklar açıkladı. Yazdıklarına göre, TESKOMB kefaletiyle Halk Bankası kaynaklarından…

Esnafa sınırlı yeni kolaylık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan twiter hesabından esnaf ve sanatkarlara yönelik yeni kolaylıklar açıkladı.

Yazdıklarına göre, TESKOMB kefaletiyle Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde, gecikme faizlerinden vazgeçilerek, anapara borçlarına da 18 taksitle yeniden yapılandırma imkanı sunulacak.

Bakan Pekcan, “Pandemiyle mücadele edilen bu zor günlerde, daha önce borcu yapılandırılan ancak ödeyemeyen veya yapılandırmadan faydalanamayan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortağı esnaf ve sanatkârlarımıza destek olmak amacıyla yeni bir kolaylık hayata geçirildi.” dedi.

Pekcan, TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sağlayan yapılandırmanın 18 Mart 2021 tarihi itibariyle başlatıldığını söyledi.

Bakan Pekcan, yeni yapılandırmayla daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam edenlerin de kalan taksitlerinin faizsiz olarak 6 ay süreyle ötelendiğini açıkladı.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler