Sosyal Medya

Ekonomi

Erdoğan: Tam kapatma yok, haftasonu yasakları geri, Ramazan’da paket servis sadece

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında vatandaşlardan yeniden altın ve döviz birikimlerini finans kuruluşlarına yatırmalarını isterken, “win-win” durumuyla bundan kazanç sağlanmasını istediğini söyledi.…

Erdoğan: Tam kapatma yok, haftasonu yasakları geri, Ramazan’da paket servis sadece

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında vatandaşlardan yeniden altın ve döviz birikimlerini finans kuruluşlarına yatırmalarını isterken, “win-win” durumuyla bundan kazanç sağlanmasını istediğini söyledi.

Tartışılan Kabine güncellemesine değinmeyen Cumhurbaşkanı, COVID-19 vaka sayılarının kontrolden çıkması ile beklenen yeni önlemler ise şöyle açıkladı:

 

– Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

– Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek.

– Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

– Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

– Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.

– Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler