Sosyal Medya

Ekonomi

Bir dev daha çekiliyor: Honda Türkiye’deki fabrikasını devrediyor

Honda tarafından yapılan açıklamaya göre Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya vardı. Taraflar arasında varılan anlaşma…

Bir dev daha çekiliyor: Honda Türkiye’deki fabrikasını devrediyor

Honda tarafından yapılan açıklamaya göre Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya vardı.

Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecek.

Honda yayımladığı notta, 1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğine vurgu yapmakta. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Türkiye ekonomisindeki yönetim hatalarının yol açtığı belirsizlikler ve hukuk sorunları böylece bir otomotiv firmasının daha üretim tarafında Türkiye’den çıkmasıyla sonuçlandı.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler