Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

Yılın ilk çeyreğinde kripto para fonlarına giriş 4,5 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

Dijital para yöneticisi Coinshares’in dün yayımladığı verilere göre, kripto para fonlarına giriş ilk çeyrekte 4,5 milyar dolar ile rekor seviyeyi…

Yılın ilk çeyreğinde kripto para fonlarına giriş 4,5 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

Dijital para yöneticisi Coinshares’in dün yayımladığı verilere göre, kripto para fonlarına giriş ilk çeyrekte 4,5 milyar dolar ile rekor seviyeyi gördü. Bu artış kripto para fonlarına kurumsal katılımın arttığını gösteriyor.

Geçen yılın son çeyreğinde kripto para fonlarına 3,9 milyar dolar giriş yapılmıştı.

Verilere göre, ilk çeyrekte kripto yatırımları, artışın %240 olduğu dördüncü çeyreğe kıyasla yavaşladı. Ancak Coinshares raporda, bunun “çeyreklik büyüme oranları oldukça değişken olma eğiliminde olduğundan yavaşlama trendinin göstergesi” olmadığını söyledi.

Kripto para sektörünün piyasa değeri Pazartesi günü 2 trilyon dolar ile tüm zamanların zirvesine ulaştı. Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolardan fazla.

Coinshares verilerine göre, ilk çeyrekte 3,5 milyar dolar ile en fazla para girişi Bitcoin’e yapılırken, Bitcoin’i 765 milyon dolar ile Ethereum izledi.

Piyasa değeri en yüksek kripto para birimi Bitcoin, Mart ayı ortasında 61.781,83 dolarla rekor seviyeye ulaştı ancak o zamandan beri dar aralıkta işlem görüyor.

Reuters

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler