Sosyal Medya

Döviz

Commerzbank:  Dolar/TL 8,8057 seviyesindeki rekoru hedefleyebilir

  TL’nin  son günlerde güç kaybı, yazın en popüler para biriminde hedef değişikliklerine neden oluyor. TL güne dolara karşı değer…

Commerzbank:  Dolar/TL 8,8057 seviyesindeki rekoru hedefleyebilir

 

TL’nin  son günlerde güç kaybı, yazın en popüler para biriminde hedef değişikliklerine neden oluyor. TL güne dolara karşı değer kazanarak, 8.64-65 düzeyinde başlarken, global piyasalarda paniğin yatışmasından fayda görüyor.  Ancak, Reuters’e göre TCMB Perşembe günü faiz indirecek. Bu durumda TL’nin zayıflaması neredeyse kaçınılmaz.  Commerzbank FICC Teknik Analisti Alex Rudolph dolar/TL’nin bu yıl içinde rekor tazeleyeceğini öne sürdü.

 

Uluslararası yatırım kuruluşu Commerzbank tarafından hazırlanan teknik  analizde dolar/TL paritesinin 8,6824 seviyesindeki Ağustos zirvesini  aşmasının ardından 8,8057’deki rekor yüksek seviyeyi hedeflemesinin  beklendiği yorumu yapıldı.

 

Kuruluşun FICC Teknik Analisti Alex Rudolph tarafından yapılan teknik  analizde paritenin 8,6824 ile Ağustos ayı zirvesinin üzerini görerek 8,8057 seviyesini yeniden çerçeveye aldığı yorumunda bulunuldu. “Bununla  birlikte ideal olan teyit için günlük grafikte 6,6824’ün kapanış  görmek” ifadelerini kullandı.

 

Bu seviyenin aşılmasının ardından gündeme ilk olarak 8,7532 ile Haziran  ayı başında görülen zirvenin ardından ise 8,8057 ile tüm zamanların  en yüksek seviyesinin gelebileceğini belirten analist, “Bu seviyelerin  aşılması ile 9,0 düzeyindeki psikolojik seviyeye yeniden çerçeveye  gelir” yorumunda bulundu.

 

Raporda dolar/TL’de küçük desteklerin 8,85801/8,5018 seviyelerinde  olduğu, ana desteklerin ise 8,2905/8,2605 seviyelerinde görülmeye  devam ettiği vurgulandı.

 

Foreks Haber Merkezi

Piyasadaki gerginlik faiz indirimini erteler mi yoksa TL’de Altın Vuruş mu?

 

Global piyasalarda Evergrande ve Fed zelzelesi

 

YORUM: Doların Gerçek Değeri 5,25 olabilir mi?

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler