Sosyal Medya

Ekonomi

Memur-Sen’den memur ve emekli memurlara yapılan zamlara tepki

Memur-Sen, memur ve emekli memurlara yapılan zamlara tepki gösterdi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun memur maaşları…

Memur-Sen’den memur ve emekli memurlara yapılan zamlara tepki

Memur-Sen, memur ve emekli memurlara yapılan zamlara tepki gösterdi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024 için yüzde 15+10, 2025 için yüzde 6+5 zam yapılması kararını değerlendirdi.

Memur ve memur emeklisinin zammı için pazarlık masasında anlaşma sağlanmayınca Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlamıştı. Bugün 5. toplantısını gerçekleştiren kurul, kamu çalışanlarına 2024’te yüzde 15+10, 2025’te ise yüzde 6+5 zam verilmesini kararlaştırdı. Ancak 2 yıl için toplamda yüzde 110 zam isteyen memurlar, kararın hükümetin 2. teklifiyle aynı olmasını eleştirdi. Duruma tepki gösteren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada “Hakemin hükümetin teklifini oylayıp geçmiş olması Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun aslında adının Kamu İşvereni Hakem Kurulu olarak değiştirilmesini teyit ediyor” ifadelerine yer verdi.

PARA ANALİZ

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler