Sosyal Medya

Güncel

Atilla Yeşilada: Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Olaylar Ve Etkileri?

BÜ'de barışçıl protestolara şiddetle müdahale ve çıplak aram iddiları Türkiye'nin siyasi ve ekonomik geleceğini karartıyor

 

 

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Olaylar Ve Etkileri? Atilla Yeşilada | EkonomiTubeTV

 

Atilla Yeşilada Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesinde olan protestoları değerlendiriyor.

 

#atillayeşilada #boğaziçi #boğaziçiüniversitesi

 

Canlı yayının tamamı için lütfen tıklayın!

https://bit.ly/38fqjMX

 

 

BÜ’de polis şiddetini ve çıplak arama vahşetini de  protesto ediyorum.  Başkan Erdoğan ve AKP-MHP sandıkta ağır bir bedel ödeyecekleri gib, artık reform yapılsa da ciddiyeti olmaz..

 

DW Türkçe’ye konuşan Boğaziçi öğrencisi Denizhan Eren’in avukatı Engin Kara, gözaltına alınanların tamamının öğrenci olduğunu ve gözaltında çıplak aramaya direnen öğrencilerin darp edildiklerini söyledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’yu protesto etmek isteyen öğrencilerin bazılarının, gözaltında işkence ve tehdide maruz kaldığının avukatları tarafından açıklanmasının ardından, sosyal medyada öğrencilere destek amacıyla, ‘#GözaltındaCinselŞiddetVar’ etiketi altında tepkiler dile getirildi.

 

 

 

Twitter üzerinden başlatılan kampanyada, gözaltına alınan öğrencilerin avukatı Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi Seher Eriş, gözaltında öğrencilerin çıplak arandıklarını ve haklarında 48 saatlik gözaltı kararı verildiğini açıklamasına vurgu yapıldı ve, “Boğaziçi’ndeki kayyum rektöre karşı direnen arkadaşlarımız, tehditlere ve işkenceye maruz bırakılıyor! Polis, arkadaşlarımızı çıplak arayarak, tecavüz tehditleriyle ve copla işkence ediyor. Arkadaşlarımızı serbest bırakın! #BoğaziçiDireniyor #GözaltındaCinselŞiddetVar” çağrısında bulunuldu.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler