Sosyal Medya

Türk bankacılığında ödül komedisi

23 Aralık 2020

2020 biterken özellikle aynı Dergilerin ve aynı Kurumların her yıl aynı bankaya verdiği ödülleri açıklama yarışı başladı. Öyle böyle değil hepsi ülke liderliğini aşıp DÜNYA 1.LİKLERİ almaya başlaması ödüllerin inandırıcılığına da gölge düşürmeye başladı. İşin ilginç yanı ise her yıl aynı dergilerin sürekli aynı bankaları 1. seçmesi. İş o düzeye geldi ki nerede ise her bankanın ödül veren bir dergisi, bir kurumu var gibi. Tavsiyemiz ara sıra dergi ve kurumları değiştirin de inandırıcılığınız artsın. Hiç bir müşteri saçma sapan ödüller alıyorsunuz diye sizi tercih etmiyor çünkü. İnandırıcılık ödülden daha önemli.

Olması gereken : “müşteri memnuniyeti“. Hiçbir banka gerçekten bağımsız araştırma ve anket firmasına müşteri memnuniyet anketi yaptırıp 1. lik açıklayamıyor mesela. Ödülleri bir kenara bırakıp, iş etik kurallarına uygun, “ürün satış” odaklı değil, “müşteri odaklı” hizmet vermeye odaklanırsanız en iyi ödülü müşterileriniz size verir merak etmeyin. “Bu kadar ödül alıyorsunuz da milyonlarca şikayet niye var?” diye soru ortada duruyor.

İşte 2020’de bankaların aldığı bazı ödüller :

AKBANK – Banka açıklaması : 2020’de farklı uluslararası kurumlar tarafından “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilen Akbank’a, 5. En İyi Banka ödülü Financial Times’ın bankacılık dergisi The Banker’dan geldi. Geleceğin bankacılığı için uluslararası kurumlarca tüm dünyaya örnek gösterilmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

YAPI ve KREDİ BANKASI – Banka açıklaması : Türkiye’nin lider bankası Yapı Kredi! Türkiye’nin lider bankası Yapı Kredi! Avrupa’nın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden Euromoney’nin düzenlediği “Nakit Yönetimi Müşteri Araştırması 2020”ye göre üst üste 6. kez “Türkiye’nin Lider Bankası” seçilmenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

GARANTİ BBVA – Banka açıklaması Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi Gelişmekte olan Piyasalar kategorisinde Türkiye’den üst üste 6. kez yer alan tek şirket olduk.
Sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için hayata geçirdiğimiz inisiyatifler ve yenilikçi finansman modellerimizle sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımımızla en önemli başarılardan birini tekrar etmekten gurur duyuyoruz.

TÜRKİYE İŞ BANKASI – Banka açıklaması : MMA (Mobile Marketing Association) tarafından düzenlenen Smarties Ödülleri 2020’de İşCep Market, Kişisel Asistan Maxi, Maximum Gaming ve İmeceMobil ile 4 altın, Geleceğe Öde ve Maximum İşyerim ile 2 gümüş olmak üzere EMEA’da toplam 6 kategoride ödüle layık görüldük.

TEB – Banka açıklaması : TEB Özel Bankacılık ile uluslararası ödüllere bir yenisini daha ekledik. TEB Özel Bankacılık, World Finance tarafından verilen “Türkiye’deki En İyi Özel Bankacılık” ödülünü üst üste 2. kez kazandı.

ING TÜRKİYE – Banka açıklaması : Finans sektörünün en prestijli ödüllerinden Sardis’te, 1 Altın, 3 Gümüş olmak üzere toplam 4 ödüle layık görüldük! Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve müşterilerimize teşekkür ederiz!

QNB FİNANSBANK – Banka açıklaması : Yetenek kazanımı programlarımızla, iş dünyasının en prestijli ödül programlarından biri olan 2020 Stevie Awards for Great Employers’ta beş kategoride; iki altın, iki bronz ve bir gümüş sahibi olurken; Brandon Hall Groups tarafından düzenlenen Mükemmellik Ödülleri’nde ise dört kategoride; iki altın, bir gümüş ve bir bronz ödülün sahibi olduk.

ALBARAKA TÜRK – Banka açıklaması : Çevre Yönetim Sistemi ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları kategorisinde bronz ödülüne layık görüldük.

KUVEYT TÜRK – Banka açıklaması : Şirket içi eğitim ve gelişim konularındaki deneyimiyle dünyanın en prestijli kurumlarından biri olarak kabul edilen Brandon Hall Group tarafından düzenlenen “Brandon Hall Mükemmelliyet Ödülleri” kapsamında Kuveyt Türk Bankacılık Okulu ile 4 gold, 3 silver ve 3 bronze olmak üzere toplam 10 ödüle layık görüldük. Kuveyt Türk olarak aldığımız her ödül için çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM – Banka açıklaması : Teknoloji yatırımlarımızla IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri‘nde 2 kategoride 2 ödüle layık görüldük. Makine Öğrenimine Dayalı Erken Uyarı Sistemi projemiz ile birincilik kazanırken, yine Makine Öğrenimine Dayalı Mikro Scoring Karar Sistemleri projemiz ile üçüncülük kazandık.

VAKIFBANK – Banka açıklaması : Avrupa’nın önde gelen finans ve iş analizi yayınlarından International Finance dergisinin düzenlediği 2020 International Finance Awards ödüllerinde VakıfBank, VİBİ ile “Most User Friendly Mobile Banking Solutions” kategorisinde ödül kazanan tek banka oldu.

T.C. ZİRAAT BANKASI – Banka açıklaması : Lovemarks araştırmasında Bankalar Kategorisinde 5 yıl üst üste gönülleri kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bizleri bir kez daha “Lovemark” yapan, gönüllerini kazandığımız herkese teşekkür ediyoruz.

ODEABANK – Banka açıklaması : Türkiye’nin en genç özel mevduat bankası olarak kısa sürede görünenden fazlasını yaptık. Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme şirketi Brand Finance’ın, Türkiye’nin en değerli 100 markasını yayınladığı listeye 57. sıradan giriş yaptık. Bu büyük başarıya ortak olup, emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

ALTERNATİFBANK – Banka açıklaması : Dijital Dönüşüm kapsamında verilen IDC DX Awards 2020’de DX Leader ve DX Gamechanger kategorilerinde ödüle layık görüldük.

FİBABANKA – Banka açıklaması : Bağımsız ödül kurulu MerComm tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen ve dünyanın en iyi faaliyet raporlarının belirlendiği ARC Awards’ta 2019 Yılı Faaliyet Raporumuz ile Online Raporlar Video ve Fotoğraf kategorisinde onur ödülüne layık görüldük. 75’ten fazla ülkenin katıldığı ve dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışmasında onur ödülü almanın gururunu yaşıyoruz

DENİZBANK – Banka açıklaması : Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi’nde DenizBank, Sahada İnsan Odaklı İnovasyon Projesiyle Tarımı Geleceğe Taşıyanlar Ödülüne layık görüldü. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcımız Burak Koçak’a ödülümüzü takdim ettiği zirvede projemizin kazandığı başarının gururunu yaşıyor, Tarım Bankacılığı Grubu ve Deniz Akademi’nin ortaklaşa yürüttüğü bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz!

BANKALARA BİR ÖDÜL DE BankaVitrini’NDEN OLSUN

Bankalara bir ödül de varlığımızın sebebi olarak bizden olsun. Hepsi gönlümüzün birincisi renkleri farklı zaten. Bizim işimiz kolay kurdele renklerini değiştirmemiz yeterli.

 

 

Erol TAŞDELEN

Kaynak: bankavitrini.com

Yorumlar

Diğer Yazarlar

Yazarın Diğer Yazıları