Sosyal Medya

Güncel

Benzin fiyatına 16 kuruş zam yapıldı; Fiyat artışı pompaya yansıtılacak…

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, dün twitter hesabından benzine zam yapıldığını açıkladı. Bugünden geçerli olmak üzere benzinin litresine 16 kuruş zam yapıldı ve bu fiyat artışı pompaya da yansıtılacak.

Benzin fiyatına 16 kuruş zam yapıldı; Fiyat artışı pompaya yansıtılacak…

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, dün twitter hesabından benzine zam yapıldığını açıkladı. Bugünden geçerli olmak üzere benzinin litresine 16 kuruş zam yapıldı ve bu fiyat artışı pompaya da yansıtılacak. Son zamla beraber İstanbul’da benzinin litresi 6,89 TL, Ankara’da 6,98 TL ve İzmir’de 6,99 TL’ye yükselmiş oldu.

Benzin fiyatına gelen zamda dolar kurundaki artış etkili oldu. USD/TRY kuru dün 6,16 seviyesine çıkarak son 9 ayın zirvesini gördü. Kurda yaşanan yükselişte hem doların küresel piyasalarda değer kazanması ve risk iştahının azalması hem de TL’nin jeopolitik risklerle kırılganlığının yüksek olması etkili oldu.

Öte taraftan petrol fiyatları ise Çin’de görülen ve diğer ülkelere de yayılan virüsün küresel ekonomiye baskılaması ve talebi azaltması nedeniyle bu hafta da düşüş yaşıyor.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler