Sosyal Medya

Güncel

ABD’de corona rekoru…

ABD 'de son 24 saatte 25 bin yeni koronavirüs (Corona virüs) vakası görülürken, Arizona, Florida, Oklahoma, Oregon ve Teksas gibi eyaletlerle vaka artışı rekorları kırıldı. Trump'ın koronavirüsle mücadele ekibinin başındaki Dr. Anthony Fauci ise, "Henüz birinci dalgayı yaşıyoruz" uyarısında bulundu.

ABD’de corona rekoru…

Dünya çapında 8.4 milyondan fazla insanda tespit edilen ve 451 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüs (Kovid-19) en fazla ABD’yi etkiledi. ABD’de Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre son 24 saat içerisinde 25.583 insanda Kovid-19 tespit edildi. Yetkililer Kovid-19’a bağlı ölümlerin de 755 arttığını duyurdu.

Güncel verilere göre ülkede 2.163.290 insanda Kovid-19 tespit edilirken 117.717 insanın da virüse bağlı sebeplerle yaşamını yitirdiği açıklandı.

FAUCI: BEN ŞAHSEN TRUMP’IN MİTİNGİNE KATILMAM

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’da kurduğu “Koronavirüsle mücadele ekibinin başında yer alan ve Amerikan halkının en güvendiği bilim insanlarından biri olan Dr. Anthony Fauci flaş bir açıklama yaptı.

Fauci, “Şu an halen birinci dalgayı yaşıyoruz” ifadesini kullandı. Özellikle ABD’nin Arizona, Florida, Oklahoma, Oregon ve Teksas eyalerinde vaka sayısının artış göstermesinden endişe ettiğini söyleyen Fauci, bu cumartesi günü Oklahoma’da gerçekleşecek Trump’ın aylar sonraki ilk mitingine “Önlemler kapsamında katılmayacağını da dile getirdi.

Son günlerde bu eyaletlerde rekor seviyede artış olduğu açıklanırken, Nevada’daki günlük vaka sayısının en yüksek seviyeye çıktığı da vurgulandı.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nün direktörü olarak görev yapan Fauci, “New York ve diğer eyaletlerde düşüş yaşanırken, diğerlerinde artış yaşanıyor. Bu durumdan endişeliyiz” dedi.

 

karar.com

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler