Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

YF: Model Portföy Güncelleme Raporu

TTKOM’u Model Portföyümüze ekliyoruz. Şirket salgın sebebiyle artan geniş bant internet talebinden yararlanmaya devam etmekte ve mobil tarafta normalleşen rekabet büyümeyi…

YF: Model Portföy Güncelleme Raporu

TTKOM’u Model Portföyümüze ekliyoruz. Şirket salgın sebebiyle artan geniş bant internet talebinden yararlanmaya devam etmekte ve mobil tarafta normalleşen rekabet büyümeyi desteklemekte. Diğer yandan, TTKOM’un değerleme iskontosunun, şirketin döviz borcu kaynaklı risklerinin ötesinde yüksek olduğunu düşünüyoruz. Yönetimin açık döviz riskini azaltma ve borcu düşürme çabaları da bize göre şirketin F/K iskontosunun azalmasına yol açabilir. TTKOM 6,3x 2021 F/K ve 3,2x 2021 FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem görüyor ve bu çarpanlar sırasıyla %36 ve %47 iskontoya işaret ediyorlar. Şirket aynı zamanda en yakın rakibi TCELL ile karşılaştırıldığında 2021 F/K’da %15, 2021 FD/FAVÖK’te ise %4 iskontoya sahip. Hisse için Endeks Üzeri Getiri tavsiyemiz bulunuyor. Hedef fiyatımız olan 9,70 TL, %27’lik artış potansiyeline işaret ediyor. Hatırlanacağı üzere TTKOM’u model Portföyümüzden 9 Eylül tarihinde çıkarmıştık, o günden bu yana hisse BIST-100 endeksinin %6 altında performans gösterdi. 

KOZAL’ı Model Portföyümüzden çıkarıyoruz. Koza Altın hisseleri model portföye eklediğimiz dönemden bu yana BIST100 Endeksine göre %15 daha düşük performans göstermiş ve zarar-kes seviyesine ulaşmıştır. Şirketin 2020 yılında üretim hacminde kaydedilen düşüş, son günlerde altın fiyatında yaşanan geri çekilme ve TL’nin değer kazanması hissenin zayıf performans göstermesinin sebepleri arasında gösterilebilir. KOZAL için özellikle hissedarlık yapısı konusunda devam eden hukuki sürecin sonlanmasıyla yukarı yönlü potansiyelinin devam ettiğini düşünsek de, bu aşamada hisseyi portföyümüzden çıkartıyoruz. KOZAL tahminlerimize göre 5.7x F/K ve 2.6x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem görmektedir.

OTKAR’ı Model Portföyümüzden çıkarıyoruz. Otokar hisselerinde yakın zamanda açıklanan yeni siparişlerin desteğiyle yaşanan güçlü yükseliş sonrası, hedef fiyatımıza yaklaşan hissede kar almayı yapmayı tercih ederek model portföyden çıkartıyoruz. Şirketin açıkladığı 110 milyon dolar ve 25 milyon dolar tutarındaki iki ayrı zırhlı araç ihracatına ilişkin sözleşmeler ve 3Ç’de kazanılan yeni ticari araç siparişleri sayesinde toplam sipariş büyüklüğünün 435 milyon dolar seviyesine yükseldiğini tahmin ediyoruz (2Ç20 itibariyle yaklaşık 240 milyon dolar seviyesindeydi). Bizim tahminlerimizde büyüme potansiyeli dikkate alınarak şirketin 2019 yılında 174 milyon dolar olan savunma segmenti cirosunda 2022 yılında 250 milyon dolar seviyesine artış öngörülmekteydi. Önümüzdeki dönemde gelebilecek ilave siparişler ve kur artışı tahminlerimiz için yukarı risk taşımakla birlikte, hisse performansının Model Portföye eklediğimiz Haziran ayı döneminden bugüne %38 seviyesine (BIST100’e göreceli olarak %24) ulaştığını dikkate alarak kar almayı tercih ediyoruz. Hisse tahminlerimize göre 8.6x F/K ve 8.1x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem görmekte olup, 210 TL seviyesindeki hedef fiyatımıza göre %6 yükseliş potansiyeli kalmıştır.

 

Kaynak: Yatırım Finans

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler