Sosyal Medya

Reel sektör

FÖŞ:   Doğalgaz Keşfi Türkiye’nin “Makus Kaderini” Değiştirir mi?

Ama, bu rezervin ne kadarı, kaç yılda, kaç milyar dolar maliyetle çıkartılır, henüz bu sorulara cevap verilemiyor. Öte yanda, cevap verebildiğimiz çok soru var. Bu keşif ne zaman sizin doğal gaz ve elektrik faturalarınıza yansır?  Cari açık hakkaten kapanır mı?  Türkiye yeni bir çağa mı girdi?

&t=125s

Karadeniz kıtasahanlığımızda doğal gaz keşfi hakkında tevatür çok, gerçekler ortada yok. Bu videoda keşfin gerçek olduğunu vurguladım. Ama, bu rezervin ne kadarı, kaç yılda, kaç milyar dolar maliyetle çıkartılır, henüz bu sorulara cevap verilemiyor. Öte yanda, cevap verebildiğimiz çok soru var. Bu keşif ne zaman sizin doğal gaz ve elektrik faturalarınıza yansır?  Cari açık hakkaten kapanır mı?  Türkiye yeni bir çağa mı girdi?

Son söz:  320 değil 3.200 milyar metreküp doğal gazı bugün BOTAŞ şebekesine bağlasanız, asli sorunumuz olan “kalkınamamayı” çözmez. Beşeri kaliteyi yükseltmek için demokrasi lazım!  Tüm kural ve kurumlarıyla demokrasiyi acilen hayata geçirmezsek, en fazla bir Katar ya da Rusya oluruz.

 

Dünyada altın yükselir, Dolar zayıflar – Atilla Yeşilada

 

FÖŞ yazdı:  Türkiye’de sessiz bir Internet devrimi yaşanıyor

 

Zengin zenginleştikçe gelişmekte olan pazarlarda “K şeklinde” toparlanma

 

Dalgalanma Borsa’da mı, yatırımcı davranışında mı?

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler