Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

Fitch AB için karamsar

Fitch tarafından hazırlanan raporda, son tedbirlerin Avrupa’da  aktivitede yeni düşüşlere neden olabileceği belirtildi. Kuruluşun küresel ekonomik görünüm değerlendirmesinde 3. çeyrekte…

Fitch AB için karamsar

Fitch tarafından hazırlanan raporda, son tedbirlerin Avrupa’da  aktivitede yeni düşüşlere neden olabileceği belirtildi. Kuruluşun küresel ekonomik görünüm değerlendirmesinde 3. çeyrekte  ekonomik toparlanmanın tahminlerden hızlı gerçekleştiğine de dikkat  çekildi.

Fitch tarafından hazırlanan raporda, son tedbirlerin Avrupa’da aktivitede yeni düşüşlere neden olabileceği belirtildi. Kuruluşun küresel ekonomik görünüm değerlendirmesinde 3. çeyrekte ekonomik toparlanmanın tahminlerden hızlı gerçekleştiğine de dikkat çekildi.

2021 yılında Avrupa’da daha yavaş bir toparlanmanın küresel ekonomik büyümeyi etkileyeceği vurgulandı. Değerlendirmede ABD ve Çin ekonomilerine ilişkin tahminlerde değişiklik yapılmadı.

ABD’de frekanslı verilerin 4. çeyrekte ılımlı toparlanmaya işaret ettiği yorumu yapıldı. Kuruluşun raporunda, Çin ekonomisi için 2020 yılı büyüme tahmini %2,7 seviyesinden %2,3 seviyesine indirildi.

Çin’de büyümenin tahmin edilenden bir miktar daha yavaş kaldığı kaydedildi. Raporda öte yandan 2021 yılı için Euro Bölgesi büyüme tahmini 1 puan azaltılarak %4,5’e indirildi. Aşağı yönde temel riskin yıl sonunda başka karantina tedbirleri olacağı belirtildi.

 

Kaynak: sabah.com.tr

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler