Sosyal Medya

Döviz

Artunç Kocabalkan-  Atilla Yeşilada: Hisse aldım, dolar sattım, altın için bekliyorum

TCMB’nin faiz hamlesi ve BDDK’nın swap yasaklarını gevşetmesi sonucu Türkiye piyasaları artık çok daha cazip hale geldi. Borsa favorim.  TL daha fazla değer kazanabilir, ama bir-iki adım daha lazım. Altında düzeltmenin nedenlerini ve ne kadar süreceğini anlattım...

 

 

 

 

Söylemeye gerek yok, başlık benim yatırım kararlarımı değil, stratejik görüşümü yansıtıyor. Bu hafta Artunç ve yapımcımız K’yla sohbetimizde büyük ölçüde Türkiye ve TL cinsinden menkul kıymetlere odaklandık. TCMB’nin faiz hamlesi ve BDDK’nın swap yasaklarını gevşetmesi sonucu Türkiye piyasaları artık çok daha cazip hale geldi. Borsa favorim.  TL daha fazla değer kazanabilir, ama bir-iki adım daha lazım. Altında düzeltmenin nedenlerini ve ne kadar süreceğini anlattım. Altın, dünyayı bekleyen büyük belirsizlikler ışığında riski dağıtma aracı ve güvenli liman olarak fon yöneticilerinin favoris kalmaya devam edecek.

 

Faiz artırımı sonrası dolar ve dolarizasyon | Işık Ökte

 

Altın fiyatları merkez bankasını bekliyor | Seda Yalçınkaya Özer – Dr. Artunç Kocabalkan

 

Prof Tuğrul Belli:  PİYASALARDA OYNAKLIK YÜKSEK SEYREDİYOR

 

Citigroup:  Gelişen Piyasalar hisselerinin  zamanı geldi

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

  • ‘Otobüs Yerine Uçağı Seçtik’

    Küresel ölçekte pandemi olarak ilan edilen Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) sadece sağlık sektörünü değil birçok alanı ciddi biçimde etkilenmeye devam ediyor. Bu alanların başında ise virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan kısıtlamaları en derinden hisseden ‘Turizm’ geliyor.

  • DEİK, Erdoğan’a dış ekonomik ilişkilerin yol haritasını sundu…

    Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldi...

  • ‘Evden çıkamadık… Yılbaşında en çok beyaz et tükettik’

    Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak için Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması, market satışlarını artırdı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, yerel zincirlerin satışlarını yılbaşı haftasında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artırdığını söyledi.

Benzer Haberler