Sosyal Medya

Güncel

YORUM:  Varan 2:  Japonya Türkiye’den turistik seyahatları yasakladı

Yalandan vazgeçilmeyecek mi?  Halkın gözlerinin içine baka baka, Covid-19, enflasyon, TCMB rezervleri, demokrasi, HDP’lilere uygulanan zulüm sürecek mi?

YORUM:  Varan 2:  Japonya Türkiye’den turistik seyahatları yasakladı

Halkının ve dünyanın gözünün içine baka baka yalan söyleyen bir rejim tarafından yönetiliyoruz.  “Vaka” ve “hastaları” ayırmak, ilkini hasta saymamak gibi bir yalan nasıl söylenebilir?  Nasıl halk sağlığıyla böyle fütursuzca  oyun oynayabilir?  Nasıl, “AKP’ye yakın duran” gazeteciler böyle bir yalana hoperlör görevi yapabilir?  Acaba, sosyal medyayı sansür kontrolüne alırsak,  dünya duymaz diye mi düşündüler?

 

Dünya Sağlık Örgütü’nün çok açık direktifine rağmen, vaka-hasta ayrımı yapmanın amacı bir kaç can kaybetmek pahasına, turizm başta ekonomiyi kurtarmaksa, ellerinde patladı. İngiltere ardından Japonya Türkiye’den turistik seyhataları yasakladı. AB için zaten riskli ülkeler listesindeyiz. Bir yalan sadece turizmde belki $4-5 milyara patladı, ama itiraf yerine yalanın üstüne yalan ekleyerek yollarına devam ediyorlar.

 

Dünya Sağlık Örgütü:  Her vaka hastadır

Bu alıntının kaynağı Deutsche Welle’dir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüse bağlı Covid-19 hastalığına yakalanan kişilerin toplam sayısının kayıt altına alınması usülleri konusunda Türkiye’ye çağrıda bulundu.

DSÖ Türkiye ofisi tarafından Twitter’da paylaşılan ve “Avrupa bölgesindeki Covid-19 veri raporlamasının uyumlaştırılması” başlıklı açıklamada, “DSÖ, verilerin toplanmasının ve alınacak önlemlerin uyumlaştırılması için Covid-19 verilerinin raporlanmasının DSÖ’nün konuyla ilgili kılavuzlarına uygun olarak yapılması yönünde çağrıda bulunuyor” denildi.

 

Açıklamada, halk sağlığı açısından test yapmanın virüsün hangi boyutta olduğunu anlamak, onu durdurmak için harekete geçmek, testi pozitif çıkan kişilerin temas içinde olduğu insanları tespit etmek ve pozitif vakaların karantinaya alınmasını sağlamak için önemli olduğu vurgulanarak, “Türkiye, semptom göstersin veya göstermesin, bütün pozitif Covid-19 vakalarına karantina uyguluyor” denildi.

 

DSÖ’nün bu açıklamasını Twitter’da paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, paylaşımında DSÖ’nün Türkiye’ye yaptığı Covid-19 vaka verisi raporlama çağrısına yer vermeyerek sadece raporda Türkiye’den övgüyle bahsedilen kısmı paylaştı.

 

Abdülkadir Selvi: Dünya böyle yapıyor

Peki Türkiye vaka sayısını açıklamak yerine neden hasta ve ağır hasta sayılarını açıklamaya başladı? Dünya hastalara test yaparken, AB ülkelerinde solunum yolu sıkıntısı baş gösteren ağır hastalara test uygulanırken, onlarla uyum adına hasta ve ağır hasta sayıları açıklanmaya başlamış. Türkiye’nin üstüne üstlük taramalar sonucunda belirlediği vaka sayılarını açıklamasına son verilmiş.

 

Durum bu. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge’nin koronavirüsle mücadele konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şahsında Türkiye’yi takdir ettiği bir süreçte, Hans kadar olsak yeter diyorum. Başka bir şey demiyorum.

 

Japonya, koronavirüs salgını gerekçesiyle Türkiye’ye vize zorunluluğu getirdi

Türkiye’nin vizesiz girebildiği ender gelişmiş ülkelerden biri olan Japonya, 1 Ekim’den başlamak üzere vize zorunluluğu getirdi.

Japon yetkililer vizesiz seyahatin kaldırılmasına koronavirüs salgınını sebep gösterdi. Buna göre, Japonya turistik amaçlı seyahatleri de kabul etmeyecek.

Yalandan vazgeçilmeyecek mi?  Halkın gözlerinin içine baka baka, Covid-19, enflasyon, TCMB rezervleri, demokrasi, HDP’lilere uygulanan zulüm sürecek mi?

Yalanlar Rejimi’nin mumu hangi namazda bitecek?

 

FÖŞ

 

Asistan hekimlerden kamuoyuna açık mektup: Dayanacak gücümüz kalmadı!

 

Korona endişesi de ekonomiyi vurmaya başladı!

 

Turizme İngiltere darbesi

 

FÖŞ: Ekonomi hasta değil, “vaka”

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler