Sosyal Medya

Güncel

AB yaptırım istiyor…

Fransa, Paris ve Ankara arasındaki ilişkilerde yaşanan krizle birlikte Avrupa Birliği (AB) liderlerine, Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulanması çağrısında bulundu.

AB yaptırım istiyor…

Fransa, Paris ve Ankara arasındaki ilişkilerde yaşanan krizle birlikte Avrupa Birliği (AB) liderlerine, Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulanması çağrısında bulundu. ABD ise krizin tırmanmasının sadece NATO’nun düşmanlarının çıkarına olduğu uyarısı yaptı.

Fransa Dış Ticaret Bakanı Franck Riester, Meclis’te yaptığı konuşmada, “Fransa birlik içinde, Avrupa birlik içinde. AB, gelecek liderler zirvesinde, Avrupa, çıkarlarını ve Avrupa değerlerini daha iyi savunmak ve Türkiye ile güç dengesinin artırılmasına imkan verecek kararlar almak zorunda kalacak.” ifadesini kullandı.

Fransız bakan, bu konuda ayrıntıya girmekten kaçındı. Riester, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “bütün Avrupa, Fransa ile birlikte Erdoğan davranışlarını kınıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik sert açıklamaları ve Fransa’ya yönelik boykot çağrısına destek vermesi iki ülke arasındaki gerginliğin tırmanmasına yol açmıştı.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler