Sosyal Medya

Genel

DSÖ:  Günlük vaka sayısı rekor kırdı

“Virüs çok tehlikeli” diye devam etti Genel Sekreter, “Elimizdeki son verilere göre dünya nüfusunun büyük kısmı hastalığa yakalanabilir”.  “Salgın her an yeniden azabilir” diye sözlerini bitirdi....

DSÖ:  Günlük vaka sayısı rekor kırdı

Dünya Sağlık Örgütü   Genel Sekreteri  Tedros Adhanom Ghebreyesus Salı günü 100 bin yeni vaka teşhisiyle Covid-19 pandemisinde yeni bir rekor kırıldığını açıklarken, salgının bitmediği ve Covid-19’un çok tehlikeli bir virüs olduğu uyarısını yaptı. “İşler eskisi gibi olmaz” diye devam etti Genel Sekreter.  Vakların üçte ikisi dört ülkede teşhis edildi.

Cenevre’de basın toplantsı düzenleyen Tedros Adhanom Ghebreyesus “Salgınla mücadelede katedilecek daha uzun bir yol var” uyarısını yaptı. Salı günü dünyada 100 bin yeni vaka teşhis edildi, toplam vaka sayısı 5 milyonu aştı. 350 bin kişi hayatını kaybetti. ABD 46 bin vakayla başı çekerken, Latin Amerika’da Brezilya, Şili ve Peru’da da hastalık hızla yayılıyor. Rusya ise Avrupa’da virüsün merkezi. Dün vaka sayısı bir kez daha 9 binin üstüne çıktı.

 

DSÖ üye ülkelere öngörülebilen gelecekte idari yapılarını “coronayla dans edecek şekilde” uyarlamalarını öğütledi. Bir çok ülkede salgın zirveden gerilerken, kontrol altına alındı denilen bazılarında ise hortluyor.  “Virüs çok tehlikeli” diye devam etti Genel Sekreter, “Elimizdeki son verilere göre dünya nüfusunun büyük kısmı hastalığa yakalanabilir”.  “Salgın her an yeniden azabilir” diye sözlerini bitirdi.

 

FÖŞ:  Ramazan Özel: Müslüman Ülkelerde Salgın ve Ekonomi

Gelişen Ülkelerin ikilemi:  Erken normalleşmenin bedeli

Dünya Bankası: Koronavirüs salgını 60 milyon kişiyi aşırı yoksulluğa itebilir

 

Covid-19 güncesi:  Bilim insanları endişeli

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler