Sosyal Medya

Genel

AK Parti’de erken seçim hazırlığı var mı? 50+1 değişiyor mu? MYK’da konuşuldu mu?

AK Parti’nin masasında “erken seçim” ya da “50 artı 1” hazırlığı var mı? AK Parti’li yönetici böyle bir çalışmanın olmadığını, MYK’da konunun gündeme gelmediğini belirtti.

AK Parti’de erken seçim hazırlığı var mı? 50+1 değişiyor mu? MYK’da konuşuldu mu?

AK Parti’nin masasında “erken seçim” ya da “50 artı 1” hazırlığı var mı? AK Parti’li yönetici böyle bir çalışmanın olmadığını, MYK’da konunun gündeme gelmediğini belirterek,  “Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sigortadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sigortası da 50 artı 1’dir” dedi.

AK Parti’li yönetici Cumhurbaşkanı seçiminde değişiklik yapılacağına yönelik iddialara, “Lafügüzaf, yalan bir haber. Birileri belki kendisini darı ambarında gördüğü için öyle bir şey istiyor olabilir ama öyle bir şey yok. Yalan. Yok olan bir hadisede ne konuşabiliriz ki yok öyle bir şey” dedi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİN SİGORTASI DA 50 ARTI 1’DİR”

AK Parti’li yönetici 50 artı 1 konusundaki iddialara da, “Olmaz. Yüz yıllık bir düzenleme yapılıyorsa yeni yaptığımız düzenlemeyi uzun uzun değerlendirerek yaptığımız düzenlemeyi, Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sigortadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sigortası da 50 artı 1’dir” dedi.

“ERKEN SEÇİM YOK”

AK Parti’li yönetici “erken seçim” iddialarına ilişkin de, “Erken seçim yok. Niye erken seçim olacak? Ne var, sebep ne? İdlib’de başarı elde ediyoruz, ‘hükümet erken seçime gider’, Barış Pınarı’nda başarı sergiliyoruz ‘erken seçime gider’, salgınla mücadelede başarı elde ettik diye ‘erken seçime gider. Biz millete hizmet ediyoruz. Hizmet ettiğimiz için her yerde istişare kültürümüzle başarıya gidiyoruz. Başarıya gittiğimiz zaman seçime gidecek olacak olursak biz her gün her hafta seçime gitmemiz lazım bu mantıksız ki gereksiz, o da yanlış” dedi.

 

Mehtap GÖKDEMİR

Tarafsız Haber Ajansı

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler