Sosyal Medya

Ekonomi

Ziraat Yatırım’dan Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri

TCMB tarafından açıklanan haftalık menkul kıymet istatistiklerine göre, 2 - 6 Kasım haftasında ise, hisse senetlerinde 22mn dolarlık net satış, DİBS'te ise 5mn dolarlık net satış yaptılar.

Ziraat Yatırım’dan Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri

TCMB tarafından açıklanan haftalık menkul kıymet istatistiklerine göre, 2 – 6 Kasım haftasında ise, hisse senetlerinde 22mn dolarlık net satış, DİBS’te ise 5mn dolarlık net satış yaptılar. ÖST tarafında da 9mn dolar net satış gerçekleştirdiler. Dolayısıyla, yabancıların 2 – 6 Kasım arası haftalık işlemleri 35,6mn dolar net satış olarak gerçekleşmiştir.

Yılbaşından beri ise 6.11.2020 tarihi ile biten hafta itibarıyla hisse senedinde 5.849mn dolarlık satış, DİBS’te ve ÖST’de ise sırasıyla 7.616mn dolar ve 194mn dolarlık net satış olmak üzere toplamda 13.659mn dolarlık çıkış yaşanmıştır.

6 Kasım ile biten haftada, yurtdışı yerleşiklerin tahvil-bono piyasasındaki payı %3,4 iken hisse senedi piyasasında %49,0 seviyesindedir.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Ziraat Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler