Sosyal Medya

Ekonomi

Yabancı faize geldi, Borsa’yı beğendi…

Endeksin % 8.30 yükselişle kapandığı 18 Kasım 2020 ’de sona eren haftada, GARAN, AKBNK, THYAO en çok para girişi görülen hisseler olurken, TCELL, KOZAL, MGROS en çok para çıkışı görülen hisseler oldu.

Yabancı faize geldi, Borsa’yı beğendi…

TCMB verilerine göre, yabancı yatırımcılar 18 Kasım 2020 ’de sona eren haftada fiyat ve kur etkilerinden arındırılmış olarak,

Hisse senetlerinde net 614 mln$ alış yaparken,son bir yılda kümülatif 5.23 mlr$ para çıkışı oldu.

Devlet iç borçlanma senetlerinde net 294 mln$ alış yaparken,son bir yılda kümülatif 7.35 mlr$ para çıkışı oldu.

Endeksin % 8.30 yükselişle kapandığı haftada,GARAN, AKBNK, THYAO en çok para girişi görülen hisseler olurken, TCELL, KOZAL, MGROS en çok para çıkışı görülen hisseler oldu.

Bu rakamlar ile, son bir yılda hisse senedi ve tahvil & bono piyasalarında toplam 12.26 mlr$ para çıkışı gerçekleşti.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Halk Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler