Sosyal Medya

Ekonomi

Trump Yardım Paketini Onayladı

ABD Başkanı Donald Trump, 892 milyar dolar büyüklüğündeki koronavirüsyardım paketi ile 1,4 trilyon dolar büyüklüğündeki federal hükümet harcama planında oluşan…

Trump Yardım Paketini Onayladı

ABD Başkanı Donald Trump, 892 milyar dolar büyüklüğündeki koronavirüsyardım paketi ile 1,4 trilyon dolar büyüklüğündeki federal hükümet harcama planında oluşan toplam 2,3 trilyon dolar büyüklüğündeki tasarıyı imzalayarak yasalaştırdı.

Trump tasarıyı imzalamasaydı federal hükümet Salı günü kapanma kzorunda kalacaktı.

Başkan Trump yaptığı açıklamada, Senato’nun koronavirüs yardım paketinde öngörülen yardım çeki miktarının 600 dolardan 2000 dolara  çıkarılması için oylama sürecini başlatacağını belirtti. Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi, koronavirüs yardım paketinde öngörülen çek tutarının 2000 dolara çıkarılması teklifini bugünoylamayı planlıyor. Ancak Senato’yu kontrolünde tutan Cumhuriyetçilerin lideri Mitch McConnell, “Başkan’a yardım tasarısını onaylayarak yasalaştırdığı için teşekkür ederim” açıklamasını yaparken, Senato’nun çek miktarının artılması için herhangi bir oylama yapma planı olup olmadığı konusunda bilgi vermedi. Senator McConnell liderliğindeki senatörlerin büyük bölümü koronavirüs yardım paketi çerçevesinde daha büyük doğrudan yardım sağlanmasına karşılar.

Trump açıklamasında ayrıca, Kongre’den onaylanan tasarıdaki “müsrif kalemler”in iptal edilmesi için resmi talepte bulunacağını da ifadeetti. Ancak Kongre’nin daha önce onay verdiği bir harcamayı iptal etmeyi seçmesi beklenmiyor.

 

 

Kaynak: foreks.com

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler